Jak zaaranżować taras połączony z wejściem do domu?

Jak zaaranżować taras połączony z wejściem do domu?

22 lipca 2022 Wyłącz przez BorysSawicki

Przydomowa przestrzeń może nam służyć na wiele sposobów – taras połączony z wejściem do domu okaże się idealnym miejscem do relaksu! Jakie rozwiązania i meble wybrać, aby móc relaksować się blisko zieleni, w gronie najbliższych? Warto przyjrzeć się propozycjom topowych projektantów!

Taras połączony z wejściem do domu – praktyczna przestrzeń wypoczynkowa

Taras połączony z wejściem do domu z powodzeniem może stać się strefą relaksu – istotne są jednak odpowiednie meble i dodatki. Klasyczne miejsca wypoczynkowe warto uzupełnić o komplety wypoczynkowe: sofy narożne, fotele, stoliki kawowe. Szeroki wybór kompletów sprawia, że możliwe jest dopasowanie mebli do własnych potrzeb czy już istniejącej aranżacji przestrzeni. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe – cechuje je wysoka jakość, odporność na uszkodzenia oraz elegancja. Atutem kolekcji technorattanowych jest też możliwość wyboru pomiędzy wieloma opcjami – w kompletach takich znaleźć można fotele, krzesła, stoliki, leżanki ogrodowe, klasyczne sofy, ale też wiszące fotele w kształcie kokonu. Tak zaaranżowany taras połączony z wejściem do domu z pewnością zachęci do relaksu!

Zadaszony taras połączony z wejściem do domu

W jaki sposób skutecznie chronić się przed słońcem podczas letniego wypoczynku? Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się zadaszenia tarasowe. Nowoczesne pergole pozwolą nie tylko zapewnić sobie cień, ale też stworzyć przytulną strefę wypoczynkową o precyzyjnie wyznaczonych ramach. Zadaszony taras można również uzupełnić o inne elementy: rolety boczne, frontowe. Pozwolą one na ochronę przed promieniami słońca, silnymi podmuchami wiatru, jak również ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Pergole skutecznie chronią zarówno przed słońcem, jak i niespodziewaną mżawką.