Depilacja laserowa – najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa – najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia

18 września 2022 Wyłącz przez BorysSawicki

Depilacja laserowa została okrzyknięta najskuteczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia z wszystkich dostępnych na świecie metod. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę wszystkie inne metody depilacji takie jak stosowanie żyletek, depilatorów czy używanie gorącego wosku. Żadna z tych metod nie jest w stanie zagwarantować permanentnych efektów, a więc nie jest w pełni skuteczna. Jest jedno rozwiązanie aby być pewnym, że już nigdy nie trzeba będzie się golić. Jest nim depilacja laserowa!

Depilacja laserowa ciała – w czym tkwi sekret?

Szerokie grono osób bardzo dokładnie zastanawia się w czym tkwi sekret działania depilacji laserowej. Przede wszystkim najważniejszym i najbardziej istotnym elementem tego zabiegu jest sprawny, nowoczesny laser, który jest kluczem do efektywności depilacji laserowej. Jego działanie opiera się o tworzenie wiązki światła, a następnie emitowania jej na skórę. Wiązka ta posiada określoną długość fali i moc, która dobierana jest ze względu na charakterystykę skóry każdej osoby. Jedne osoby potrzebują mniejszej ilości zabiegów, a inne większej. Wszystko rozgrywa się we wnętrzu automatyzmu lasera, który w dzisiejszych czasach ustawia się sam w zależności od karnacji. Minimalizuje to ryzyko błędów, które mogą wydarzyć się po ingerencji ludzi.

Laser naświetla skórę, na której odbywa się proces termogenezy. Jest to szybkie przekształcanie energii, którą niesie laser zwanej energią świetlną w energię cieplną. Dzięki temu melanina – barwnik skóry bardzo intensywnie się rozgrzewa niszczy cebulki włosowe. Dzieje się to oczywiście za sprawą temperatury, która dociera do 65-70 stopni Celsjusza.

Podsumowanie

Jak widać cała tajemnica tkwi w dobrze dobranym laserze. Bez niego żadna osoba nie mogłaby w tak efektywny sposób doznać skutków depilacji laserowej. Dlatego warto wybierać salony depilacyjne korzystające z najlepszych sprzętów. Przykładem salonów, które posiadają najnowocześniejsze sprzęty są salony depilacja.pl.