Czy warto zainteresaować się technologią blockchain?

Czy warto zainteresaować się technologią blockchain?

30 sierpnia 2022 Wyłącz przez BorysSawicki

10clouds to blockchain development company, która już od wielu lat funkcjonuje na rynku. Jak samo określenie wskazuje – są to specjaliści, którzy zajmują się zagadnieniami związanymi z technologią blockchain. To u nich można zamówić takie usługi, jak blockchain application development. 

Usługi opierające się na łańcuchu bloków

Blockchain development companies są w stanie zaoferować naprawdę dużo. To dlatego na rynku pracy wciąż poszukiwani są specjaliści, którzy znają się na technologii łańcucha bloków. Czy to oznacza, że warto zainteresować się technologią blockchain? Oczywiście, że tak. Tym bardziej jest to dobra propozycja dla takich osób, które wciąż stawiają na ciągły rozwój, jak również atrakcyjne projekty, różnorodność. Co jeszcze przemawia za pracą przy technologii łańcucha bloków, która zapewnia blockchain software development? Dobre zarobki. Więcej argumentów chyba nie trzeba już podawać.

Popyt na blockchain

Według specjalistów, CAGR (czyli stopa wzrostu) na usługi blockchain w latach 2021-2028 ma wynieść aż 82,4%! Bardzo dużo, w szczególności, jeżeli porówna się to do lat poprzednich. W blockchain development udział biorą różnorodne firmy. Nie tylko te związane z programowaniem, ale także banki, różne instytucje finansowe, start-upy i firmy ubezpieczeniowe. Do tej pory technologia blockchain kojarzona była tylko z rynkiem kryptowalut, ale bardzo mocno się to zmienia – o czym można przekonać się na własne oczy. 

Pasja=blockchain

Trzeba jednak z góry powiedzieć, że developerem blockchain nie zostanie osoba, która w ogóle na takiej tematyce się nie zna. Co więcej, jeżeli ktoś w ogóle nie interesuje się tym tematem, nie ma szans na to, aby zaistnieć w tej branży. Osoba, która chciałaby współpracować z technologią łańcucha bloków, musi się tym tematem interesować. W szczególności, że wciąż dochodzi do różnego rodzaju zmian. Ludzie mają różne pasje: konie, pływanie, moda, malowanie, śpiewanie. Dla developera blockchain pasją stać się musi owa technologia.

Aplikacja na stanowisko pracy

Jeżeli ktoś pasjonuje się tą tematyką i ma odpowiednią wiedzę, umiejętności, to powinien rozpocząć aplikacje na takie stanowiska pracy. Rynek pracy obfituje w takie oferty, pochodzące od różnych korporacji. Nie ma się co zastanawiać czy warto. Lepiej próbować. Nie od razu Rzym zbudowane, ale ktoś na pewno odezwie się, oferując dobre stanowisko pracy w miejscu, gdzie będzie można realizować swoje pasje zawodowe.