Rower na komunię – jak go wybrać?

Rower na komunię – jak go wybrać?

18 maja 2022 Wyłącz przez BorysSawicki

Ponieważ sezon komunijny, przypadający na maj i czerwiec, właśnie się rozpoczyna, to wielu rodziców czy też rodziców chrzestnych rozważa zakup roweru jako prezentu komunijnego dla dziecka. Rower od lat był i jest marzeniem wielu dzieci, a w dobie coraz bardziej unowocześnionych i wyszukanych prezentów okazuje się klasycznym pomysłem o walorach, jakich nie ma żaden sprzęt elektroniczny.

Jak dobrać rower do wzrostu dziecka – sklep rowerowy Kraków

Pytanie jak, pośród wielu dostępnych modeli dokonać odpowiedniego wyboru towarzyszy wielu rodzicom. Czy rower dla dziecka będzie, poza rozmiarem, różnił się od roweru dla dorosłego cyklisty? Jaki przedział cenowy należy wziąć pod uwagę kupując rower? Odpowiedzi na te pytania znają eksperci ze sklepu rowerowego w Krakowie, którzy dzielą się swymi radami. Jak twierdzą, głównym i podstawowym kryterium będzie wzrost dziecka, który różni się znacznie nawet wśród dzieci w tym samym wieku. Warto zatem, zamiast wiekiem dziecka, kierować się długością od wewnętrznej strony nóg dziecka do podłoża oraz jego przekroku. Jak podpowiada ekspert, najlepiej zmierzyć te parametry umieszczając książkę pomiędzy nogami stojącego dziecka i sprawdzając wysokość od górnej krawędzi książki do podłoża. Tę odległość można następnie podać pracownikom sklepu rowerowego podczas dokonywania zakupu.

Jaki rozmiar kół będzie odpowiedni dla dziecka – odpowiada sklep rowerowy Kraków

Warto wiedzieć, że rozmiary kół rowerowych, podobnie jak ekranów są liczone w calach. I to nimi będzie posługiwał się pracownik pomagający nam wybrać rower. Standardowe rozmiary kół dla dzieci w wieku szkolnym oscylują wokół 20 cali. Taki rozmiar pozwala dziecku na korzystanie z roweru przez kilka lat. Nieco większe, młodzieżowe modele to koła 24 i 16 – calowe. Są to wersje idealne na pierwszą komunię, które będą mogły być użytkowane nawet przez dziecko bliskie wzrostem osobie dorosłej.

Na co, jeszcze, zwrócić uwagę kupując rower dla dziecka?

Bardzo ważna dla komfortu użytkowania będzie także budowa konkretnego modelu jednośladu. Odpowiednia osłona łańcucha ochroni przed oraz zmniejszy ryzyko jego zerwania, które może zakończyć się upadkiem. Także rodzaj hamulców będzie miał znaczenie – te pozwalające zatrzymać rower w momencie pedałowania do tyłu należą do najbezpieczniejszych. Ostatnią ważną kwestią jest waga roweru. Im lżejszy jest rower, tym jego obsługa będzie dla dziecka łatwiejsza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep rowerowy Kraków.