Ciekawe

Zmień codzienne nawyki i bądź bardziej ekologiczny!

Ochrona środowiska naturalnego powinna leżeć w interesie każdego z nas. Czyste powietrze, woda oraz gleba są gwarancją naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, bardzo późno zorientowaliśmy się, jakie szkody może wyrządzić nadmierne zanieczyszczenie środowiska. Dzisiaj sami musimy dbać o to, aby przestrzeń wokół nas była czysta. Jak żyć bardziej ekologicznie?

Przypatrz się swojemu otoczeniu!

Aby skuteczniej dbać o środowisko wokół nas koniecznie przyjrzyjmy się temu, co nas otacza. Jak zorganizowany jest nasz dom czy mieszkanie? Czy segregujemy śmieci? Czy dbamy o to, aby jak najmniej plastikowych torebek reklamowych znajdowało się wokół nas? Wbrew pozorom nasze codzienne wybory są kluczowe do tego, aby żyć zdrowiej i bardziej ekologicznie. Konieczna jest tylko wiedza oraz uświadamianie domowników. Warto zaznaczyć, że również dzieci możemy zachęcić do ekologicznych wyborów: mogą pomagać sortować nam śmieci, sprawdzać etykiety na produktach. Warto także porozmawiać z maluchami na temat konieczności ochrony wody, prądu, gazu. Wszystko to wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale i nasz portfel! Wiele spółdzielni mieszkaniowych postanowiło udostępnić swoim mieszkańcom kontenery na śmieci segregowane. Dzięki temu my również możemy zadbać o środowisko naturalne!

Zdrowe zamienniki – w co warto zainwestować?

Pomyślmy o tym, co możemy zmienić sami – przede wszystkim jest to przestrzeń wokół nas. Zamiast plastikowych reklamówek zabierajmy do sklepu koszyki wiklinowe czy też torby wykonywane z płótna czy papieru. Te ostatnie dostarczy nam producent: induplo.pl. Innym rozwiązaniem może być zastosowanie paneli słonecznych, dzięki którym możliwe stanie się odzyskanie energii słonecznej i przetworzenie jej na ciepło niezbędne do ogrzewania wody.