Ciekawe

Wyróżniające się meble ogrodowe

W jaki sposób przekształcić ogród w przestrzeń indywidualnej ekspresji? Wykorzystując nietuzinkowe przedmioty. Wśród nich znajdą się na pewno meble ogrodowe, które wyróżniają się na tle pozostałych. Zarówno pod względem formy jak i kolorystyki. Nie tracąc przy tym na funkcjonalności. Pośród dostępnych obecnie na rynku kolekcji mebli do ogrodu znajdziemy wiele przykładów takich perełek designerskich. Przekonamy się sami, że ogrodowa twórczość to czysta frajda, która przynosi zaskakujące rezultaty.
meble ogrodowe

Kokony jako przykład mebli ogrodowych, które poruszają wyobraźnię

Bestsellerowym meblem, którego nie może zabraknąć w modnym ogrodzie, jest na pewno technorattanowy kokon. Jeśli szukamy mebli ogrodowych, które poruszają wyobraźnię, to kokon z pewnością do nich należy. To rodzaj spektakularnej huśtawki na stelażu, którą z powodzeniem zawiesimy też na przykład na drzewie. Tam zaprezentuje się chyba najlepiej. Jakby stanowił cząstkę wielkiego drzewa. Technorattanowy kokon to wiszący fotel, który wiele osób stawia po prostu na tarasie, a także w pomieszczeniach. Nic dziwnego, bo to mebel piękny i dostarczający przyjemności bujania.

Aluminiowe stoliki jako przykłady kubistycznych mebli ogrodowych

Oryginalne meble to w dużej mierze przedmioty opierające się na sztuce i jej osiągnięciach. Takie, których konstrukcja odsyła nas do wybitnych realizacji rzeźbiarskich, malarskich czy do teoretycznych założeń kierunków w sztuce współczesnej (a nawet do sztuki dawnych epok). Z pewnością aluminiowe stoliki ogrodowe to meble, których projekt wywodzi się ze sztuki. Widać w nich inspiracje kubizmem, który obiekty traktował jako formy w przestrzeni. Niewielki stolik aluminiowy spełnia poniekąd zasady takiego przedmiotu, który sensu nabiera, kiedy zostaje umieszczony w konkretnej przestrzeni, dzieląc ją w niezwykłym stylu.