Zdrowie i Uroda

Wszystko o mezoterapii głowy

Mezoterapia igłowa głowy jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jej historia sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, gdzie w stanach zjednoczonych zaczęto ją stosować głównie do leczenia migreny, chorób neurologicznych, a później także żylaków czy też dróg oddechowych. Bardzo słusznie uważano, że pomijając układ pokarmowy i podając leki bezpośrednio w miejsce zagrożone chorobą, uzyskuje się ich większą wydajność leczenia.

Dla kogo wskazana, a komu niepolecana?

Jedną z najpopularniejszych obecnie odmian mezoterapii igłowej głowy, jest mezoterapia igłowa twarzy, która zalecana jest do stosowaniu w przypadku problemów z łysieniem. Wbrew pozorom problem ten nie dotyczy tylko panów, a często spotykany jest również u kobiet.Nadmierne wypadanie włosów jest zatem najpoważniejszą przesłanką do tego, aby rozważyć zastosowanie tego zabiegu. Warto jednak pamiętać o tym, że pomimo tego, że jest to zabieg bardzo dobrze znany i od lat z powodzeniem stosowany, to nadal istnieją pewne przeciwskazania, których nie można zignorować, ze względu na późniejsze możliwe komplikacje zdrowotne.Chodzi tu przede wszystkim o różnego rodzaju stany zapalne skóry, ale także o choroby nowotworowe, cukrzyce, ale także ciąże lub okres menstruacji. Mezoterapia igłowa głowy w takim wypadku stanowić mogłaby niepotrzebne ryzyko.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia włosów jest zabiegiem bardzo prostym i niesprawiającym pacjentowi zbyt dużego dyskomfortu. Polega on na wstrzyknięciu w skórę głowy substancji odżywczych, których działanie spowoduje pobudzenie cebulek włosów do bardziej wytężonej pracy, co przełoży się na wzmocnienie posiadanych włosów, ale także na odbudowę już utraconych.Zabieg ten trwa maksymalnie 20 minut i jest właściwie całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Jedyne dolegliwości krótko po zabiegu, które mogą wystąpić, to nieco zaczerwieniona i opuchnięta skóra w miejscu zabiegu.

A co po zabiegu?

Mezoterapia włosów posiada bardzo indywidualne efekty działania, lecz zawsze są bardzo zauważalne i niedające powodów do wątpienia w zasadność stosowania tego zabiegu.Dla możliwie najlepszego rezultatu zaleca się, aby mezoterapia igłowa twarzy powtarzana była przez około dwa miesiące raz w tygodniu. W tym czasie zabronione jest korzystanie z solarium i sauny oraz stosowanie przepisanych przez lekarza maści odżywczych i preaparatów do pielęgnacji skóry, które wspomogą proces leczenia i regeneracji cebulek włosowych.

https://hellheaven.pl/jak-poprawnie-dzialac-w-social-media/ http://globecarp.pl http://swiatliteracki.com.pl/porady-na-to-jak-zabezpieczyc-meble-ogrodowe-na-zime/