Worki Zelmer

Worki Zelmer

15 sierpnia 2022 Wyłącz przez BorysSawicki

 

Worki Zelmer przeznaczone do odkurzaczy są jednymi z najpopularniejszych i najbardziej cenionych worków w branży. Bardzo silne, mocne i wytrzymałe worki, które sprostają najcięższym zadaniom! Występują w różnych formach, spośród których każdy może wybrać tę, która najbardziej odpowiada jego preferencjom. Są to worki Zelmer papierowe, syntetyczne, jednorazowe czy wielorazowe.

 

Worki Zelmer – papierowe, a syntetyczne

 

Największymi konkurentami w tej kategorii są worki Zelmer papierowe i syntetyczne. Opcja papierowa przeznaczona jest dla osób uwielbiających żyć zgodnie z naturą. Zelmer produkuje je z papieru porecyklingowego co jest bardzo dobre z punktu ekologicznego. Dzięki temu posiadają również bardzo korzystną cenę co przyciąga klientów. Wystarczy włożyć je do wnętrza odkurzacza aby przez długi czas mieć ,,spokój” z wymianą worka. Jednak warto go doglądać – worki Zelmer papierowe powinny być wymieniane na poziomie około 80% zapełnienia gdyż większa ilość stwarza ryzyko przedarcia powierzchni worka i jego uszkodzenia. Wtedy cały zgromadzony brud i kurz wydostanie się z worka i trafi do otoczenia co jest najgorszym możliwym scenariuszem dla alergików.

 

Worki Zelmer syntetyczne posiadają kilkuwarstwową strukturę. Najczęściej to trzy warstwy bardzo dobrze chroniące przed takim czarnym scenariuszem. Nawet w momencie przepełnienia worka nie powinien się on rozerwać ze względu na możliwości rozciągliwości swojej struktury. Dodatkowo jest ona bardzo szczelna przez co ryzyko dostania się do otoczenia nawet najmniejszych drobinek kurzu i alergenów jest minimalne. Worki Zelmer tego typu to tak zwana wyższa półka dlatego trzeba zapłacić za nie nieco więcej jednak jak uważa wiele osób – warto!

 

Podsumowanie

 

Oba rodzaje worków mają swoje wady i zalety. Każde z nich jeżeli będą prawidłowo użytkowane z pewnością bardzo dobrze będą gromadzić kurz i brud pochodzący z powierzchni dywanów, paneli czy mebli. O ostatecznym wyborze worka decyduje użytkownik, który zawsze może przetestować oba ich typy i wybrać ten, który bardziej mu odpowiada.