Dom i Wnętrze

Wielki powrót stylu retro

Przyglądając się pracom współczesnych designerów, możemy odnieść wrażenie, że historia zatacza koło. Jeszcze do niedawna we wszystkich aspektach życia dążyliśmy do maksymalnego uproszczenia formy, a dzisiaj coraz śmielej patrzymy wstecz i szukamy inspiracji w tym, co już było. Coraz odważniej sięgamy do przestarzałych form, które miały zostać  raz na zawsze pożegnane w minionych dekadach. Wnętrzarskie inspiracje prezentowane przez znanych projektantów nie pozostawiają wątpliwości – styl retro powraca w wielkim stylu!

Ale to już było…

Hitem w modnych salonach są meble inspirowane kultowymi modelami, które podbiły nasze serca w ubiegłym stuleciu. Znane wszystkim fotele Chierowskiego, nietuzinkowe projekty Le Corbusiera, meblościanki albo fotele z podnóżkiem Eames Lounge zyskują dzisiaj drugie życie! Meble tworzone na wzór zapomnianych pereł designu są dzisiaj łakomym kąskiem dla każdego trendsettera.

 Stylowa kuchnia w stylu retro

Naturalna struktura drewna, głęboko frezowane fronty, duże uchwyty z mosiądzu, cokoły i witryny, za którymi znajdują się ozdobne porcelanowe lub ceramiczne naczynia – oto elementy obowiązkowe w kuchni każdego miłośnika retro szyku. Kuchnia w stylu retro powinna być przytulna, ale nie nudna! Aranżacja nabierze charakteru, jeśli tradycyjny sprzęt AGD zastąpisz modelami stylizowanymi na wzór urządzeń z ubiegłego stulecia. Dobre marki oferują wysokiej klasy kuchenki, roboty kuchenne, lodówki i tostery o opływowych kształtach i w pastelowych barwach.

Gdzie szukać mebli?

Poszukując meblarskich perełek, warto odwiedzić komisy z używanymi meblami albo antykwariaty. W takich miejscach pełno jest pięknych dekoracji, foteli czy stolików, które wystarczy lekko odświeżyć, aby przywrócić im świetność. Ponadto, nie brakuje nowoczesnych sklepów, które posiadają w swojej ofercie meble w stylu vintage. Jednym z nich jest sklep www.gama-sklep.com.pl – źródło licznych inspiracji, które pomogą Ci stworzyć wnętrze przywołujące najpiękniejsze wspomnienia minionych lat.