Usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym

Usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym

11 grudnia 2022 Wyłącz przez BorysSawicki

Jeśli przebarwienia stanowią dla Ciebie problem estetyczny, skorzystaj z zabiegu usuwania przebarwień laserem pikosekundowym.

Usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym

Przebarwienia posłoneczne, melasma czy plamy starcze to zmiany skórne, które dla wielu osób stanowią poważny problem estetyczny. Niestety domowe metody usuwania przebarwień są często nieskuteczne. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Jednym z najlepszych rozwiązań jest laseroterapia. Pikosekundowy laser doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju przebarwieniami na twarzy, dłoniach i innych obszarach ciała. Wyjaśniamy, na czym polega usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym.

Przyczyny powstawania przebarwień

Przebarwienia to skutek nieprawidłowego funkcjonowania melanocytów (komórki wytwarzające barwnik skóry – melaninę). Dzieje się to zazwyczaj pod wpływem różnych czynników, m.in.:

 • nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne,
 • zmian w wydzielaniu hormonów,
 • stanów zapalnych skóry, np. trądzik,
 • zażywania niektórych leków,
 • substancji fotouczulających obecnych w suplementach diety, ziołach, perfumach czy kosmetykach,
 • starzenia się organizmu.

Ponieważ najsilniejszym czynnikiem indukującym powstawanie plam na skórze, jest promieniowanie UV, przebarwienia najczęściej pojawiają się w miejscach wystawionych na działanie słońca: twarzy, dłoniach, dekolcie, przedramionach i ramionach oraz łydkach.

Jak działa laser na przebarwienia?

Zabiegi laserowe to najskuteczniejsze metody usuwania zmian skórnych, takich jak przebarwienia. Pozwalają na całkowite wyrównanie kolorytu skóry już po kilku zabiegach. Laser pikosekundowy to według specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach najlepszy laser na przebarwienia. Zastosowana w nim innowacyjna technologia ultrakrótkich impulsów, o mocy dwukrotnie większej niż dotychczas stosowana, znacząco wpływa na skuteczność leczenia zmian barwnikowych.

Usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym wykonywane jest przez lekarza i nie wymaga znieczulenia, dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu chłodzenia skóry.  Specjalista przesuwa delikatnie głowicą lasera po skórze objętej przebarwieniami. Pikosekundowy impuls energii dociera do skóry, zostaje pochłonięty przez barwnik zawarty w zmianie pigmentacyjnej i zamienia się w energię kinetyczną. Powstaje wysokie ciśnienie, które rozbija cząsteczkę barwnika skóry na mikroskopijne elementy, które są samoczynnie usuwane przez organizm w ciągu 3-4 tygodni po zabiegu. Jednocześnie impulsy laserowe wpływają na stymulację komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenowych. Skóra zagęszcza się, jest bardziej sprężysta, a drobne zmarszczki stają się niewidoczne.

Leczenie laserem pikosekundowym jest bardzo skuteczne pod warunkiem, że poddamy się pełnej serii zabiegów, zaleconej przez lekarza. Przebarwienia stają się coraz jaśniejsze, a po ostatnim zabiegu mogą zniknąć całkowicie.

Usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym – dlaczego warto?

 • Usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym jest bezpieczne i niemal bezbolesne.
 • Czas trwania zabiegu jest wyjątkowo krótki. W przypadku małych przebarwień procedura trwa zaledwie kilka minut. Przy większych może przedłużyć się do 20-25 minut.
 • Zabiegi przy użyciu lasera pikosekundowego pozwalają osiągnąć spektakularne rezultaty w krótkim czasie, bez długiego czasu rekonwalescencji.
 • Po serii zabiegów laserowych niechciane przebarwienia znikają, a skóra odzyskuje równomierny koloryt.
 • Dodatkową korzyścią z zastosowania  lasera na przebarwienia jest efekt liftingu i odmłodzenie skóry twarzy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego usuwania przebarwień, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/