Dom i Wnętrze

Urządzanie małej kuchni – porady

Posiadacze kuchni o niewielkim metrażu często mają dylemat, jak właściwie urządzić pomieszczenie, aby w efekcie korzystanie z niego było komfortowe. Poniżej kilka wskazówek na temat aranżacji takiego wnętrza.

Mała kuchnia, duży problem

Zakup własnego mieszkania to dziś ogromny wydatek. Wiele osób decyduje się więc na niewielki bądź średni metraż, w którym zwykle dość mocno ograniczona jest przestrzeń kuchenna. Biorąc pod uwagę, że z pomieszczenia tego korzysta się zazwyczaj często, pojawia się problem, jak właściwie je urządzić.

Warto również zaznaczyć, że dodatkowo całość utrudniać może fakt, iż wnętrze jest nie tylko małe, ale również ma dziwny, rzadko spotykany kształt. Wówczas ustawienie jakichkolwiek mebli i sprzętów, by dawały możliwość wygodnego korzystania z pomieszczenia, często graniczy z cudem. Dostępne w sklepach gotowe rozwiązania, które wyprodukowano w fabryce z myślą o masowej sprzedaży, nie zdają w takiej sytuacji egzaminu.

Meble na wymiar Warszawa

Przy małej kuchni, w której trudno ustawić gotowe zestawy mebli, doskonale sprawdzają się projekty na wymiar. Co to oznacza? Każdy klient może indywidualnie dostosować wszystkie elementy aranżacyjne, z najdrobniejszymi szczegółami, nie tylko do gabarytów i kształtu pomieszczenia, ale również swoich potrzeb.

Warto wiedzieć, że meble na wymiar Warszawa to wykonane dla konkretnego użytkownika sprzęty, które spełniają oczekiwania i doskonale wpisują się w całe pomieszczenie. Przestrzeń zostaje więc urządzona tak, aby każdy element idealnie pasował do wnętrza, optymalnie wykorzystywał miejsce i ułatwiał życie użytkownikom.

Wysoka zabudowa i innowacje

Jedną z korzyści mebli na wymiar Warszawa jest możliwość zastosowania niestandardowych rozwiązań i nowoczesnych systemów. Każdy posiadacz małej kuchni może wyposażyć ją tak, jak potrzebuje, dobierając poszczególne elementy, jak choćby systemy otwierania, typ oświetlenia czy rodzaj blatu lub uchwytów. Warto pomyśleć także o kolorystyce mebli, pamiętając przy tym, że jasne barwy dają efekt optycznego powiększenia, jasności i przestrzeni. Ciemne kolory będą raczej przytłaczać mały metraż, zatem znacznie lepiej sprawdzają się w dużych pomieszczeniach.

Bardzo istotne w małej kuchni jest zagospodarowanie całości tak, aby nie tworzyła chaosu i nie dawała efektu przytłoczenia. Z tego powodu niezwykle praktyczne są zabudowy po sufit. Tak wysokie szafki wyposażone są w znacznie więcej półek, przez co można w nich przechowywać wszystkie posiadane sprzęty AGD, naczynia i pozostałe akcesoria kuchenne.

Artykuł powstał we współprazy z http://bbmeble.pl – meble na wymiar warszawa