Ciekawe

Urlop w Szczyrku

Polacy przed ostatnich kilka lat kompletnie zakochali się w Szczyrku. Miasto to w województwie śląskim, w południowej Polsce z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Jest idealne zarówno dla tych osób, które chcą wypocząć oraz dla turystów spragnionych wrażeń. Dlaczego warto się wybrać do Szczyrku? Jakie atrakcje tam na nas czekają? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

1. Wyjątkowy klimat

Chcąc odpocząć z dala od tłoku dużych miast, wiele osób wybiera Szczyrk. To właśnie tu można przechadzać się klimatycznymi i urokliwymi uliczkami, napić się aromatycznego grzańca lub gorącej czekolady i zjeść pyszne i sycące potrawy w wyjątkowych miejscach. Ponadto, Szczyrk noclegi oferują różnorodne miejsca, w których można poczuć się jak w domu.

2. Atrakcje warte uwagi

Będąc w Szczyrku chociaż na weekend warto przygotować sobie plan zwiedzania, gdyż to miasto ma turytom naprawdę wiele do zaoferowania. Swoją wizytę w tym mieście, warto rozpocząć od spaceru Deptakiem nad Żylicą. Znajdujący się w niezwykle urokliwym miejscu – rozpoczyna się bowiem od urzędu miasta w Szczyrku brzegiem Żylicy, ciągnie się obok amfiteatru Skalite oraz kompleksu skoczni Skalite, prowadząc na koniec do Buczkowic. To idealne miejsce uwielbiane jest przez spacerowiczów, rolkarzy, biegaczy czy rowerzystów. Szczyrk kwatery zachęcają lokalizacją właśnie niedaleko deptaku wszystkich ten to bardzo nowoczesna kolej linowa, która składa się z dwóch osobnych odcinków. Jedno popołudnie warto zarezerwować na Jaskinię Malinowską. Jest to atrakcja na pewno dla tych, którzy lubią się porządnie zmęczyć. Turyści mają do wyboru dwa szlaki: zielony i czerwony. Bardzo popularną atrakcją w Szczyrku jest ciekawy, zabytkowy, wykonany z drewna kościółek Św. Jakuba.

3. Szczyrk noclegi tanie są możliwe

Szczyrk oferuje wszystkim zwiedzającym to miasto bardzo tanie i atrakcyjne noclegi. Wiele pensjonatów oraz apartamentów prywatnych posiada przytulne, klimatyczne pokoje w naprawdę bardzo atrakcyjnych i korzystnych cenach. Szczyrk kwatery można znaleźć już nawet od 45 – 60 zł za osobę.

Szczyrk to miasto, które chętnie wybierane jest przez Polaków o każdej porze roku, zarówno na wyjazd weekendowy jak i dłuższy urlop. To ciekawe miejsce pełne atrakcji oraz miejsc, które warto odwiedzić z rodziną, bliskimi lub przyjaciółmi. Szczyrk noclegi tanie można wynająć prawie w każdym czasie, choć w szczycie sezonu (zarówno letniego, jak i zimowego) warto dokonać takiej rezerwacji dużo wcześniej. Ci, co choć raz wybrali się tam na wakacje – chętnie powracają do tego niezwykle malowniczego miasta.