Dom i Wnętrze

Taras pełen fantazji

Jesienny taras to idealne miejsce na to, aby odpocząć po pracy. Odpowiednie zaaranżowanie tej przestrzeni sprawi, że taras stanie się jednym z naszych ulubionych miejsc w całym domu. Jakie elementy warto wziąć pod uwagę podczas aranżowania tarasu? Co powinno przykuć nasza uwagę? Czy tworzywa są ważne?

Meble dostosowane do zmiennych warunków pogodowych

Podstawa na tarasie są oczywiście meble. Kupowanie ich końcem lata i początkiem jesieni to świetny pomysł, gdyż większość producentów rozpoczyna wtedy liczne wyprzedaże kolekcji. To okazja na to, aby piękne i trwałe meble kupić w znacznie niższych cenach. Jakie tworzywa wybierać? Koniecznie powinny być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak niskie i wysokie temperatury, deszcz, wnikanie brudu, pyłu. Wśród najchętniej wybieranych w ostatnich latach wymienia się przede wszystkim meble technorattanowe i aluminiowe. Meble możemy dodatkowo urozmaicić poduszkami i miękkimi siedziskami.
 

W poszukiwaniu sposobów na cieplejszą jesień

Świetnym rozwiązaniem na jesiennych tarasach jest zastosowanie tarasoli. Tarasole pochodzące od takich producentów jak tarasola.pl pozwolą na spędzanie dłuższych chwil na tarasie również jesienią. Tarasole to nowoczesne konstrukcje, które możemy wznosić zarówno przy ścianie domu, aby zadaszyć taras, jak i w ogrodzie, jako konstrukcję wolnostojącą. Tarasole wznoszone są na profilach aluminiowych, odpowiednio zabezpieczonych przed wnikaniem brudu czy wilgoci poprzez malowanie proszkowe. Zaleta tarasoli jest fakt, że jej dach skutecznie ochroni nas zarówno przed silnym promieniowaniem słonecznym, jak i deszczem. Konstrukcja oprze się także podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.
 

Tarasola sterowana automatycznie

Dachy tarasoli sterowane są automatycznie przy pomocy dedykowanego pilota. Jako dodatkowe uzupełnienie tarasoli wykorzystać możemy ściany boczne oraz promienniki ciepła.