Dom i Wnętrze

Szafy w naszym mieszkaniu

Kupno odpowiedniej szafy to spore wyzwanie, szczególnie dla osób zamieszkujących niewielkie mieszkania blokowe. Zazwyczaj w takich lokalach musimy mierzyć się nie tylko z niewielką ilością miejsca, ale również nietypowymi wnękami, które sprawiają wiele problemów. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest zamówienie szafy na wymiar.

Jakie szafy w sprzedaży?

Gdzie szukać szaf i na jakie tworzywa zwracać szczególną uwagę? Szafy znajdziemy w klasycznych sklepach meblowych, sklepach internetowych, ale również tworzone są w prywatnych stolarniach. Zazwyczaj są one wykonywane z płyt meblowych – materiał ten posiada odporność na wnikanie brudu i wilgoci, dodatkowo jest lekki. Drugim popularnym tworzywem jest lite drewno – znacznie cięższe, droższe, ale również bardziej odporne na zarysowania czy ścieranie. Wśród mebli wykonanych z litego drewna wymienia się również łóżka, komody.
Jaka szafa sprawdzi się w konkretnym pomieszczeniu? W niewielkich przedpokojach stawiajmy szafy małe – takie, które dodatkowo nie zmniejszą wnętrza optycznie. W przestronnych pokojach dziennych czy sypialniach możemy postawić szafy 5-drzwiowe. W pokojach dziecięcych sprawdzą się szafy dwudrzwiowe – znajdzie się w ich miejsce zarówno na ubrania, jak i na liczne zabawki.