Ciekawe

Strój do jazdy konnej co wybrać na pierwsze jazdy?

Nauka jazdy konnej to świetny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu – sport ten uważany jest za ogólnorozwojowy, który odpowiedni jest dla osób w różnym wieku. Współcześnie stadniny chętnie prowadzą zajęcia grupowe oraz indywidualne, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warto skorzystać z tej szansy i przekonać się, czy jest to sport dla nas!

Jazda konna – sport ogólnorozwojowy

Jazda konna uznawana jest za sport ogólnorozwojowy, tj. taki, który wpływa na cały nasz organizm – i nie ma w tym przesady! Podczas jazdy konnej pracują praktycznie wszystkie grupy mięśni, wzmacniana jest główna oś naszego ciała, czyli kręgosłup i mięśnie go okalające. Dodatkowo atutem jest również fakt, że jazda konna pozwala na wytrenowanie naszej równowagi. Hippika pozwala też na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu – dzięki temu odpoczywa również nasza głowa.

Jak przygotować się do jazdy konnej?

Idąc na pierwsze zajęcia z instruktorem jazdy konnej nie musimy mieć profesjonalnego stroju – konieczne jest jednak ubranie wygodnej odzieży, która nie krępuje ruchów. Bez względu na to, czy jesteśmy początkujący czy zaawansowani w jeździe konnej koniecznie pamiętajmy o kasku na głowie: dzięki niemu nasza głowa będzie chroniona w trakcie potencjalnego upadku.

Decydując się na regularne lekcje jazdy konnej warto pomyśleć o profesjonalnym strony – jednym z jego elementów są bryczesy damskie. Bryczesy to rodzaj elastycznych spodni, które pozwalają na zachowanie swobody ruchu podczas jazdy konnej. Stworzone są one z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, pozwalają również na swobodną wymianę powietrza i odprowadzanie wilgoci. Warto również wybrać wygodną koszulkę, t-shirt czy polar na zimniejsze dni. Dobrze sprawdza się również odzież termoaktywna.

http://gla-missions.org http://northtexaswish.org http://ogwnetrza.pl