Ciekawe

Rozwód z orzeczeniem o winie

Z roku na rok rośnie liczba rozwodów. Niestety, znaczna część par na dobre kończących swoje wspólne  życie rozstaje się w gniewie i żalu, co przekłada się na atmosferę panującą na sali sądowej oraz szybkość postępowania. Wśród wniosków składanych do sądów okręgowych często winą za rozpad pożycia obarczana jest jedna osoba. Jakie konsekwencje pociąga za sobą rozwód z orzeczeniem o winie? Sprawdź!

Szybki rozwód? Nie w tym przypadku!

O tym, czy chcemy wnioskować o rozwód z czy bez orzekania o winie, należy zdecydować już na etapie formułowania wniosku. W dokumencie powinno znaleźć się uzasadnienie takiej decyzji. Do najczęściej pojawiających się w pozwach powodów obciążających współmałżonka zaliczyć możemy przemoc psychiczną i fizyczną, zdradę, nadużywanie alkoholu i narkotyków, uzależnienie od hazardu, niezaspokajanie podstawowych potrzeb rodziny. Strona, która uzasadni przed sądem, że stała się ofiarą nieuczciwego małżonka, może ubiegać się o alimenty nie tylko na dzieci, ale również na siebie.

Postępowanie, którego finałem ma być rozwód z orzeczeniem o winie, może ciągnąć się latami. Aby sąd wydał wyrok, konieczne jest zebranie opinii biegłych oraz materiału dowodowego. Tego typu procesy są przeważnie emocjonalnie wyczerpujące dla obu stron.

Fachowa pomoc

Zakończenie małżeństwa zawsze jest stresującym przeżyciem. Już niełatwa sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy musimy przed sądem i biegłymi obnażać się z intymnych szczegółów swojego życia, udowadniać swoje racje, walczyć o swoje prawa. Aby przejść przez cały proces bez dodatkowego napięcia, warto połączyć siły z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w prawie rodzinnym. Zaufany adwokat nie tylko będzie pośredniczył w kontaktach ze współmałżonkiem i sądem, dopilnuje formalności, będzie obecny podczas spotkań na sali sądowej i pomoże opracować najkorzystniejszą  w danej sytuacji strategię, ale również będzie nieocenionym wsparciem psychicznym. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej przydatnych informacji.

http://bayareapowerclub.com/jak-wspiera-sie-rodziny-w-europie/ https://adoptionua.com/znajdz-idealny-stol-tarasowy/ https://lashplicity.com/aparat-do-modelowania-sylwetki-contura-poznaj-jego-mozliwosci/