Ciekawe

Rodzaje lamp do hybryd – jak dobrze wybrać lampę?

Niezależnie od tego, czy chcemy pracować jako stylistka paznokci czy robić hybrydy w domu, na własne potrzeby i dla swojej satysfakcji, trzeba dowiedzieć się kilku rzeczy o lampach do hybryd.
Ten popularny sposób stylizacji paznokci stał się ostatnio niezmiernie trendy i chyba nigdy już nie wyjdzie z mody.

Kryteria wyboru lampy do hybryd

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń do tworzenia manicure hybrydowego. Wyróżniamy lampy do hybryd UV oraz LED. Różnią się one długością fali oraz mocą. Aby wybrać odpowiedni model trzeba najpierw zastanowić się jakich efektów oczekujemy.

Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy potrzebna nam lampa do hybryd w salonie manicure lub w domowym salonie piękności, czy używać jej będziemy raz na miesiąc, robiąc paznokcie w dla siebie. Inna moc i wielkość lampy będzie odpowiednia przy użytkowaniu codziennie, nawet kilkanaście razy dziennie, a inna podczas stosowania dwa razy na miesiąc, w domu.

Lampy do hybrydy – rodzaje

Właściciele salonów manicure, obecnie w większości, zaopatrzeni są w lamy LED. Najnowsze modele gwarantują utwardzenie wszystkich rodzajów lakieru hybrydowego i żelu. Ich poprzedniczki typu LED mogły mieć problemy z utwardzaniem niektórych żeli. Dlatego właśnie kupując lampę LED wybierzmy nowsze modele, które zadziałają na każdy rodzaj lakieru. Na rynku znajdziemy wiele lamp LED wyposażonych w nowoczesne diody. Jest to długowieczne urządzenie, które posłuży na lata.

Do utwardzania lakieru możemy także wybrać lampę do hybryd UV. Fale ultrafioletowe utwardzają każdy rodzaj lakieru hybrydowego w około 2 minuty. Niestety ma krótszą żywotność niż lampa LED. Czasami trzeba będzie wymienić żarówki. Używając lampy UV w domu, nie tak często jak w salonach, żarówki będziemy wymieniać sporadycznie.

Zakres mocy lampy do hybrydy i jej rozmiary

Minimalny zakres mocy lampy to 36W, jeżeli chcemy aby nasza hybryda została dobrze wykonana. Lampy hybrydowe z mniejszą ilością watów mogą pozostawić niedoskonałości na płytce paznokcia w postaci nieutwardzonych brzegów.

Istnieje duży wybór rozmiarów lamp. Jej wielkość to sprawa indywidualna. Najlepsze są większe, w których zmieści się na raz cała dłoń lub stopa, w przypadku wykonywania pedicure hybrydowego.