Podpowiadamy, ile kosztuje utrzymanie konia

Podpowiadamy, ile kosztuje utrzymanie konia

20 sierpnia 2022 Wyłącz przez BorysSawicki

Który z jeźdźców nie marzy o swoim własnym koniu? Niestety, realizacja tego marzenia wymaga niemałych środków finansowych. Z myślą o wszystkich zapalonych miłośnikach jeździectwa sprawdzamy, ile kosztuje utrzymanie konia.

 

Ile kosztuje utrzymanie konia? Sprawdzamy!

Zastanawiasz się, ile kosztuje utrzymanie konia? Aby oszacować miesięczne koszty ponoszone przez właścicieli zwierząt, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Przede wszystkim, właściciel konia musi ponosić comiesięczny koszt pobytu zwierzęcia w tak zwanym pensjonacie. Ceny za umieszczenie konia w takim miejscu zaczynają się od 400 zł, a dochodzą nawet do 2500 zł. Kwota zależy od wielu czynników: lokalizacji, dostępnej infrastruktury, opieki, dodatkowych usług. W standardowej ofercie klient otrzymuje boks z systematycznie wymienianą ściółką, paszę objętościową i treściwą, sprzątanie i karmienie, wypuszczanie na padok. W cenę wliczone są również opłaty za prąd i wodę. Cena będzie wyższa, jeśli zechcesz wymienić klasyczną ściółkę na pellet czy trociny, zamówisz specjalne dodatki żywieniowe, częstsze padokowanie lub wyprowadzanie do karuzeli.

 

Zdrowie i pielęgnacja

Obowiązkiem właściciela konia jest dbanie o zdrowie i komfort zwierzęcia. Ważne jest, aby systematycznie przycinać końskie kopyta (200-400 zł co 4-6 tygodni), odrobaczać zwierzę (50-70 zł co pół roku), co 2-3 lata tarnikować zęby (150-400 zł), wykonywać szczepienia (50-100 zł co roku lub pół roku), zlecać regularne badania.

 

Pozostałe koszty

Do stałych kosztów ponoszonych przez właścicieli koni należy doliczyć wyżywienie (paszę, suplementy), systematyczne treningi, sprzęt i akcesoria oraz ubezpieczenie.