Motoryzacja

Pieszy potrącony na pasach – odszkodowanie komunikacyjne z OC sprawcy

67-letni mężczyzna został potrącony podczas prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Do wypadku doszło w wyniku typowego błędu kierowców. Mężczyzna z powodu obrażeń i wieku, nigdy już nie wróci do pełnej sprawności sprzed wypadku. Poszkodowany z pomocą profesjonalnej kancelarii zajmującej się uzyskiwaniem odszkodowań otrzymał należne świadczenia.

Wypadek komunikacyjny – pieszy doznaje poważnych obrażeń

67-letni, przebywający na emeryturze mężczyzna podczas przechodzenia prawidłowo przez jezdnię został potrącony przez samochód osobowy. Sprawcą wypadku był kierowca, który złamał zakaz wyprzedzania na pasach. Jeden samochód się zatrzymał przed pasami a drugi zignorował ten fakt. Doszło do potrącenia w wyniku którego 67-letni mężczyzna doznał wieloodłamowego złamania uda oraz połamania żeber. Poszkodowany przeszedł operację złamania. Całość obrażeń dosłownie przykuła mężczyznę do łóżka. Po operacji spędził w szpitalu jeszcze tydzień i został wypisany do domu z zaleceniem odpoczynku, przyjmowania środków przeciwbólowych oraz kontroli w przychodni ortopedycznej. Mężczyzna przez pierwsze trzy tygodnie cały czas leżał w łóżku. Wymagał opieki w zakresie codziennej toalety i przygotowywania posiłków. Aktywna zawodowo żona musiała w znacznym stopniu zdezorganizować swoje życie zawodowe aby opiekować się mężem.

Próba polubownego uzyskania adekwatnego odszkodowania z OC sprawcy

Po pól roku od wypadku mężczyzna nadal odczuwał skutki wypadku. Poddawał się rehabilitacji, jednak zarówno promieniujący ból jak i lekkie skrócenie jednej nogi nie przyspieszały procesu rekonwalescencji. Mężczyzna postanowił ubiegać się o odszkodowanie, jednak od razu podjął decyzję o tym, że skorzysta z pomocy profesjonalnej firmy odszkodowawczej. W pierwszej decyzji poszkodowany uzyskał zaledwie 5000 złotych zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz 750 złotych tytułem pozostałych roszczeń (odszkodowanie za zniszczoną odzież, koszt dojazdów do placówek medycznych oraz opiekę osób drugich). Odwołanie przyniosło dodatkowo 1000 złotych tytułem zadośćuczynienia. Próby negocjacji nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, bo ubezpieczyciel zdecydował, że może podnieść kwoty roszczeń zaledwie o dodatkowe 3000 złotych. Finalnie, w postępowaniu polubownym mężczyzna odzyskał 9750 złotych, co przy tak rozległych obrażeniach, nie było kwotą satysfakcjonującą.

Sprawa w sądzie – odszkodowania komunikacyjne

Sąd przychylił się w znacznym stopniu do roszczeń poszkodowanego, którego pełnomocnikiem była firma odszkodowawcza. Poszkodowany otrzymał 40000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, które ubezpieczyciel musiał wypłacić wraz z należnymi odsetkami. Powyższa sytuacja jest jedną z wielu jakie zdarzają się na polskich drogach. Wyprzedzanie na pasach jest permanentnym zjawiskiem, które pomimo wysokich mandatów, wcale nie traci na częstotliwości. Ofiarami tego typu zdarzeń najczęściej są piesi, a skutki takich zdarzeń bywają bardzo tragiczne. Uzyskanie odszkodowania ma nie tylko wymiar rekompensaty za krzywdę doznaną w wyniku wypadku. Im więcej będziemy mówić o takich wypadkach i im surowsze kary będą dla kierowców za takie błędy na drogach – tym większa szansa na zmniejszenie problemu.

http://ipjforum.org http://hamam-project.org/nowoczesne-lezaki-na-taras/ http://mna-sf.org/rowerzysta-na-drodze-jak-moze-dbac-o-swoje-bezpieczenstwo/