Dom i Wnętrze

Pergola z rozsuwanym dachem nad naszymi głowami

Otoczenie zieleni i świeże powietrze to najlepsze, co możemy dać sobie w czasie urlopu. Relaks od codziennych problemów i trosk jest konieczny, aby móc podejmować nowe wyzwania. Nie musimy czekać na coroczny urlop, aby wypocząć – dysponując tarasem czy ogrodem możemy zaprojektować własne miejsce relaksu, dostosowane do naszych potrzeb. Od czego zacząć? Jakie elementy wykorzystać?

Wygodne meble wypoczynkowe

W strefie wypoczynkowej pierwsze skrzypce grają zawsze meble ogrodowe. Współcześnie producenci oferują nam wiele interesujących kolekcji, tworzonych głównie z technorattanu, ale również z takich tworzyw jak aluminium. Ważnym aspektem podczas kupowania mebli outdoorowych jest oczywiście ich odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Meble muszą być zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, silnym promieniowaniem UV, pojawianiem się ognisk rdzy. Nowoczesne meble technorattanowe odznaczają się wspaniałym designem, wykorzystaniem ciekawych projektów. Zachwyca również kolorystyka.

Pergola ogrodowa chroniąca przed słońcem

Jak skutecznie chronić się przed promieniowaniem słonecznym? Do niedawna stosowane parasole ogrodowe zastępowane są przez pergole. Pergola z rozsuwanym dachem to ciekawa alternatywa, która nie tylko pozwoli zacienić nam całe miejsce wypoczynkowe, ale również korzystać z bliskości natury bez względu na pogodę. Nowoczesne pergole posiadają rozkładane dachy tworzone z tkanin poliestrowych lub też aluminiowych, ruchomych lameli. Bez względu na tworzywo dachy zabezpieczone są przed działaniem promieni UV oraz wilgoci. W pozycji zamkniętej dachy chronią skutecznie zarówno przed słońcem, jak i silnym deszczem.