Ciekawe

Pamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach – to poetyckie przypomnienie o ogrodach warto sobie wziąć do serca, myśląc o naszej własnej przestrzeni ogrodowej. Wykorzystajmy ten fragment świata, który mamy tuż za progiem i przemieńmy go w coś pięknego i naturalnego. Tak jak zachęca nas poezja. Doceńmy naturę – jej czyste piękno i się. Tylko w połączeniu z naturą możemy być naprawdę szczęśliwi i zdrowi. Kontakt z naszym naturalnym otoczeniem zapewni nam równowagę. Harmonijne trwanie jest możliwe tylko w oparciu o to, co naturalne.

Życie blisko natury

Nie tylko poezja i muzyka podkreśla znaczenie naszych związków z przyrodą. Także ekofilozofia myśli o człowieku w powiązaniu z naturą. Nasza cielesność i umysł zależą ściśle od natury. Nie jesteśmy wyłącznie umysłem odciętym od przyrodniczego świata, ale emocjonalnością i cielesnością. Nie możemy żyć poza naturą. Jeśli tak robimy, to nigdy nam nie wychodzi to na zdrowie. Cierpi ciało i umysł. Cierpi cały człowiek.

Pamiętajmy o sobie

Dlatego pamiętajmy o ogrodach, bo w ten sposób pamiętamy także o sobie. Dbajmy o ogrody, bo wtedy dbamy też o nasz zdrowie – fizyczne i psychiczne. Człowiek zamknięty w czterech ścianach nie może być zadowolony i zdrowy. Potrzebuje wyjścia do świata.

Wyjdźmy do ogrodu

Wyjdźmy więc chociażby do naszego ogrodu, gdzie można oddychać świeżym powietrzem, patrzeć na kojącą zieleń, słuchać śpiewu ptaków, szumu płynącej wody. Przygotujmy sobie ogrodowe zacisze, w którym moglibyśmy kontemplować naturę. Pomocna w tym względzie okaże się na pewno wyprzedaż mebli ogrodowych w Garden Space.
Znajdziemy tam komfortowe meble, które sprawią, że nasz codzienny kontakt z naturą będzie odbywał się swobodnie. Dzięki wygodnym meblom ogrodowym przeniesiemy większość naszego życia na zewnątrz i przekonamy się, że pamiętać o ogrodzie – to pamiętać o swojej kondycji fizycznej i psychicznej.