Technologia

Paleta higienicza Schoeller Allibert – Twój najepszy wybór

Dlaczego paleta higieniczna to najlepszy wybór dla producentów żywności? Dlatego, że z powodzeniem można je stosować do kontaktu z jedzeniem. Bez względu na to, czy są to produkty już zapakowane typu: mrożonki, konserwy, opakowania zbiorcze wędlin i mięs, nabiał, czy też są to produkty „luźne”, jak: warzywa, owoce, wędliny, mięso. Wszystko można spokojnie przechowywać na takich paletach. W czym więc tkwi sekret?

Przede wszystkim w tym, że takie palety plasikowe na żywność nie wchodzą w reakcję z jedzeniem. Plastik, a dokładniej polipropylen, jest tworzywem odpornym na zanieczyszczenia (kurz, brud, osady) ale i na bakterie czy wirusy (choć w tym przypadku palety najzwyczajniej w świecie należy dezynfekować i regularnie czyścić). Co więcej oferuje taki plastik?

Zalety tworzywa sztucznego

Tworzywo sztuczne, z którego produkowane są palety plasikowe na żywność, to materiał odporny na uszkodzenia ze względu na swoją elastyczność. Owszem, może taka paleta higieniczna pęknąć, ale do tego trzeba użyć sporo siły – i to raczej tej mechanicznej, aniżeli fizycznej, pochodzącej od człowieka.
Paleta higieniczna Schoeller Allibert jest wykonana z wysokiej jakości plastiku. Plastiku, który następnie można w całości poddać recyklingowi. Dzięki temu będzie można wyprodukować zupełnie nową paletę bądź całkowicie inny wyrób polipropylenowy. Jest to rozwiązanie na miarę XXI wieku, kiedy to większość społeczeństwa chce żyć w zgodzie z naturą i nie zatruwać jej jeszcze bardziej.
Palety plasikowe na żywność są nieco droższe niż na przykład tradycyjne, drewniane, jednak w perspektywie czasu są bardziej opłacalne. Dlaczego? Otóż dlatego, że plastik jest w stanie poslużyć nawet 10 lat (drewniane palety nie rzadko wytrzymują zaledwie kilka tygodni). Jedna inwestycja a możliwości bardzo wiele!
Warto jest się zatem zastanowić na tym, czy oby na pewno chcemy ekologiczność przejawiać za pomocą drewnianej palety. W końcu każda drewniana paleta, to jedno drzewo w środowisku mniej.

http://mmb-meble.pl https://przyjazne-wnetrza.pl https://pepsiohyesabhi.com/nowoczesne-rozwiazania-okienne-okno-fix/