Dom i Wnętrze

Otwarta przestrzeń, czyli meble do salonu w bloku

Dzisiejsze budownictwo pokazuje, że bardzo lubimy otwarta przestrzenie. Nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w blokach, gdzie z reguły znaleźć można małe mieszkania. Jeżeli tylko mamy możliwość warto zdecydować się na otwartą przestrzeń w salonie. Warto wybrać odpowiednie meble do salonu w bloku.

Jakie meble do salonu w bloku przy małej powierzchni?

Mały salon można z powodzeniem połączyć chociażby z kuchnią, dzięki czemu będzie on jeszcze większy i zyska jeszcze więcej wolnej przestrzeni. Wykonanie aneksu kuchennego przy salonie jest bardzo modnym rozwiązaniem. Do tego w salonie znajdzie się jeszcze więcej światła dziennego, które wspaniale oświetli całość pomieszczenia. Wybierając meble do salonu w bloku i do takiego aneksu kuchennego powinniśmy postawić na jedną wspólną kolorystykę lub na kolory przeciwstawne, jak chociażby biel i metalizowane srebro, lakierowaną czerń. Takie zestawienia kolorystyczne dają bardzo ciekawe efekty wizualne.

Ciekawe zastosowanie

Meble do salonu w bloku wybierane są na ogół w zestawie. Mówimy wtedy, że mamy do czynienia z najpopularniejszymi meblościankami. Zamiast tego można postawić jednak na ciekawe regały, gdzie można zastosować modne skrzynie do chowania rzeczy. Takie modularno – bryłowe meble to ciekawy design, który daje świetne efekty. Warto również do salonu wybierać meble, które mają szklane fronty bardzo ciekawie odbijające światło dzienne i światłu sztuczne z naszych lamp. Z takimi meblami może bardzo ciekawie prezentować się oryginalna fototapeta na ścianach.