Olej silnikowy 5w20 czy 0w30? Jeśli jesteś przed zmianą oleju, koniecznie sprawdź nasze porównanie

Olej silnikowy 5w20 czy 0w30? Jeśli jesteś przed zmianą oleju, koniecznie sprawdź nasze porównanie

6 marca 2022 Wyłącz przez BorysSawicki

Oleje silnikowe różnią się między sobą klasą lepkości, klasyfikacją SAE, zawartością SAPS i jakością ACEA. Na rynku występuje wiele olejów silnikowych, których ceny znacząco odbiegają od siebie. Na cenę wpływają, między innymi, wyżej wymienione wartości. Wspólną cechą wszystkich olejów silnikowych, jest ich cel – odpowiednie smarowanie części układu napędowego. Warto przy tym pamiętać, że najlepsze osiągi zagwarantują nam preparaty wysokiej jakości. W sklepie DbamToMam.pl znajdziesz najlepsze marki olejów do silników benzynowych i diesla. Jak wybrać ten właściwy?

Olej wielosezonowy – oznakowanie pomoże Ci dokonać właściwego wyboru

Oleje silnikowe 5w20 używane są przez wielu producentów do pierwszego zalania jednostki napędowej, gdy samochód zjedzie z taśmy produkcyjnej. Ten preparat charakteryzuje się niską lepkością i ma nam pomóc w bezproblemowym uruchomieniu silnika w bardzo niskich temperaturach. Jego niepodważalną zaletą jest energooszczędność, jak również niższe spalanie. Dla kierowców to dobra informacja, gdyż są to dla nich mniejsze koszty eksploatacji samochodu. Olej 5w20 dodatkowo zabezpiecza silnik w pierwszych momentach rozruchu, a ich zastosowanie preferowane jest w nowoczesnych autach i do użytkowania w mieście. 

Olej 0w30 – używany latem i zimą

Oleje silnikowe 0w30 powstają przy użyciu najnowszych technologii. Niska lepkość jest dla silnika zbawienna przy niższych temperaturach. Wysokiej jakości baza olejowa i dodatki uszlachetniające, zapobiegają powstawaniu korozji na elementach silnika i utrzymują go w należytej czystości. Dzięki czemu wydłużamy jego żywotność. Olej zachowuje się optymalnie przy zakresie temperatur – od -35 do 20 stopni Celsjusza. Stosowany jest w wielu markach samochodów, m.in. BMW, Honda, Volvo, Ford i Volkswagen. Warto przy tym zaznaczyć, że nie należy on do tańszych rozwiązań.  Zobacz, co dla Ciebie w swojej ofercie przygotował sklep DbamToMam.pl!