Biznes

Niewielki koszt odnowienia ścian zewnętrznych

Poznałem wielu entuzjastów popularnych metod naprawiania uszkodzonej elewacji. Nie wszystkie metody sprawdzają się przy trudnych zabrudzeniach – często wieloletnich. Podkreślam, że nie wszystko co popularne musi być skuteczne albo dobre. Być może ktoś spopularyzował pewną metodę bo jest prosta w wykonaniu, a niekoniecznie efektywna.

 

Na moim celowniku pojawia się malowanie elewacji jako sposób na jej odnawianie. Otóż w niektórych przypadkach jest to sposób dobry, ale ale często wymaga przygotowań i nie działa gdy powierzchnia brudu jest duża lub wielowarstwowa. W dodatku zakwestionować można trwałość drugiego nanoszenia koloru, który szybciej się odbarwi lub zacznie odpadać płatami.

 

Dlatego muszę podkreślić, że zawsze należy oczyścić powierzchnię przed kolejnym malowaniem. Co ciekawe okazuje się że profesjonalne oczyszczanie elewacji, pastuszka nie mówiąc jej mycie pomocą myjki ciśnieniowej albo demineralizowanej ciepłej wody przynosi o wiele lepsze efekty niż malowanie na nowo. Co to znaczy o wiele lepsze zapytacie? Gruntowne mycie przywraca pierwotny wygląd czyszczonej powierzchni o ile nie zaszły w niej strukturalne zmiany – na przykład mech nie wdarł się struktura tynku, albo kolor nie uległ osłabieniu od słońca i deszczu.

 

Mycie elewacji warto wykonywać regularnie, co kilka lat aby zachować tynk w dobrym stanie, pozwolić styropianowy oddychać a także zabezpieczyć ścianę przed glonami uchem porostami. Podkreśla jeszcze że jest to zabieg Konieczny dla elewacji kamiennych które są bardzo podatne na wnikanie kurzu lub spalin w głąb struktury kamienia. Jeżeli dojdzie do zbyt dużego zanieczyszczenia na przykład 5-letniego wymagany będzie gruntowne oczyszczanie trwające nawet miesiąc, a a koszt takiej operacji jest 30 krotnie wyższy od jednorazowego umycia elewacji.

 

 

http://hcfsc.org/najciekawsze-szkolenia-marketingowe-co-jest-teraz-na-czasie/ http://gla-missions.org http://dicetheatreonice.org