Dom i Wnętrze

Modne i wygodne fotele – co będzie wyglądać najlepiej?

Przymierzając się do kupna nowego fotela czy krzesła do mieszkania zazwyczaj zwracamy uwagę na budowę, kolorystykę tapicerki, nierzadko też na wygodę. W poszukiwaniu atrakcyjnego wzornictwa przeszukujemy dziesiątki sklepów internetowych i inspirujemy się licznymi zdjęciami w magazynach wnętrzarskich. Jakie krzesła są obecnie najmodniejsze? Czym kierować się podczas wyboru?

Minimalizm, lata 60., drewno!

Wśród najmodniejszych trendów ostatnich sezonów króluje minimalizm, który przywędrował do nas ze Skandynawii. Tworząc konkretne projekty wielu projektantów decydowało się na proste wzornictwo oraz wykorzystanie naturalnych materiałów (przede wszystkim drewna i bawełny do tapicerowania). Minimalizm się opłacił – ten trend króluje nie tylko w salonach, pokojach dziennych, ale również w sypialniach czy w kuchniach. Proste krzesła o profilowanych oparciach i drewnianych nogach sprawdzają się wszędzie! Warto tu również wspomnieć o drewnie, które jest szczególnie eksponowane w najmodniejszych produktach tego typu. Drewno jest specjalnie zabezpieczane, lakierowane. Ma ono tworzyć wyrazisty kontrast dla zastosowanej tapicerki, a jednocześnie przywodzić na myśl las, napawać spokojem. Obecnie jedne z najciekawszych modeli krzeseł do mieszkania znaleźć można na stronie www.krzesloteka.pl.

Zwracajmy uwagę na detale!

Wiele osób kupuje krzesła i fotele zwracając uwagę jedynie na ich wygląd. Pamiętajmy jednak, że meble takie powinny być przede wszystkim wygodne! Każdy producent powinien zadbać o to, aby meble były odpowiednio wyprofilowane, szczególnie na oparciu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że mebel będzie wspierał nasz kręgosłup i prawidłową sylwetkę również podczas siedzenia. Ważna jest także tapicerka – powinna być odporna na ścieranie i wnikanie brudu.