Dom i Wnętrze

Materace – jaki model wybrać?

Wybór konkretnego materaca powinien być podyktowany przede wszystkim naszą wygodą, niekoniecznie jego ceną. Na polskim rynku znajdziemy wiele interesujących modeli tego produktu, warto jednak rozejrzeć się za czymś, co faktycznie pozytywnie wpłynie na nasz odpoczynek i komfort. Warto wiedzieć, że nieumiejętnie dobrany materac uniemożliwi wysypianie się i może powodować problemy ze stawami, mięśniami. Jaki materac wybrać?

Materace kieszeniowe i warstwowe

Obecnie na polskim rynku znajdziemy wiele interesujących modeli materacy – najczęściej kupowane to materace kieszeniowe oraz wielowarstwowe. Ich wspólną cechą zazwyczaj są sprężyny, jednak nie są one połączone jak w starych typach tych produktów. Każda ze sprężyn zamknięta jest w osobnej kieszonce, przez co nie stykają się one ze sobą, nie hałasują. Brak połączenia między nimi skutkuje również tym, że materac ugina się jedynie w miejscu nacisku. Ma to olbrzymi wpływ podczas snu dwojga osób – wiercenie się jednej z nich nie zaburzy spokojnego snu drugiej.
W materacach warstwowych znajdziemy również dodatek warstwy kokosowej lu wykonanej z trawy morskiej. Zadaniem tych włókien jest przede wszystkim wchłanianie wilgoci.
Wysokiej klasy materace dla dorosłych i dla dzieci znaleźć można w sklepie internetowym visby.pl.