Zdrowie i Uroda

Leczenie niepłodności

Jak odbywa się leczenie niepłodności? Czy klinika leczenia niepłodności jest koniecznością? Jakie czynniki szkodzą płodności kobiecej?

Leczenie bezpłodności męskiej

Po wykonaniu diagnozy przez specjalistów, przystępuje się do leczenia niepłodności. Jeśli problemy dotyczą u mężczyzny zaburzeń hormonalnych, pacjent musi przyjmować dawki hormonów, które uregulują ich stężenie we krwi. Istniejące infekcje ograniczające płodność leczone są przeważnie antybiotykami, natomiast problemy z nasieniowodami wymagają operacji.

Leczenie bezpłodności u kobiet

Jeśli problemy leżą po stronie kobiety i dotyczą nieregularnej owulacji, stosowane jest leczenie hormonalne. Inną przyczyną może być wrogi śluz – wtedy zazwyczaj korzysta się z leczenia farmakologicznego. Problemy związane z nieprawidłową budową macicy, torbielami, mięśniakami jajników, czy endometriozą sprawiają, że konieczne są zabiegi inwazyjne. Warto zauważyć, że wdrożenie tych metod nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Wtedy pozostaje procedura in vitro lub inseminacja. Metoda in vitro opiera się na zapłodnieniu pozaustrojowym – w macicy zostaje umieszczony zarodek. Inseminacja natomiast polega na wstrzyknięciu nasienia partnera do macicy.

Płodność kobieca

Warto zauważyć, że płodności kobiet szkodzą różnorodne czynniki. Przeważnie dotyczą one nadużywaniu używek, niewłaściwej diety, nadmiernego wysiłku fizycznego, stres (także związany z nieskutecznymi próbami starania się o dziecko), nieprawidłowej pracy organów i gruczołów, które produkują hormony.Leczenie niepłodności jest konieczne także wtedy, gdy kobieta choruje na endometriozę. Polega ona na tym, że fragmenty błony śluzowej macicy przedostają się do jamy brzusznej w trakcie krwawień miesiączkowych. Podczas kolejnej miesiączki dochodzi zatem do stanów zapalnych i powstawania blizn. Klinika leczenia niepłodności zdiagnozuje także, czy problemy z zajściem w ciąże nie dotyczą nieprawidłowości w budowie narządów rozrodczych.

Długie i bezowocne starania o ciąże są często frustrujące i wpływają na stres. Po wielu miesiącach takich starań warto poprosić o pomoc lekarza specjalizującego się w leczeniu niepłodności. Nie warto się załamywać, gdyż w dzisiejszych czasach istnieje wiele metod leczenia, które pozwolą w końcu doczekać się potomka. Problem może leżeć po stronie kobiety, ale także mężczyzny, dlatego oboje powinni podjąć działania w zakresie leczenia.

http://navisafe.pl http://scott2012.org/lampiony-tarasowe-sposob-na-klimatyczna-przestrzen-wypoczynkowa/ http://marriagematterstokids.org