Kurs montażu klimatyzacji

Kurs montażu klimatyzacji

19 grudnia 2022 Wyłącz przez BorysSawicki

Grupa Silesia to ośrodek szkoleniowy, który ma zasięg ogólnopolski. Ich oferta to różnego rodzaju kursy zawodowe, które pozwalają na to, aby podnieść umiejętności. Wśród nich znaleźć można kurs montażu klimatyzacji.

Monter klimatyzacji – jak nim zostać?

Kurs montażu klimatyzacji pozwala na to, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt popularności urządzeń klimatyzacyjnych. Szkolenie, które oferuje Grupa Silesia trwa jeden dzień, więc nie trzeba przeznaczać dużej ilości czasu na naukę. Ciekawe informacje odnośnie takiego szkolenia znaleźć można na https://doba.pl/wroclaw/artykul/kurs-montazu-klimatyzacji-w-praktyce/42160/17/noa123

Do szkolenia może przystąpić każda osoba, bez względu na to, jakie do tej pory miała doświadczenie zawodowe. Jedynym wymogiem jest pełnoletność.

Pozytywne ukończenie kursu, jak również zdany egzamin, pozwala na zdobycie uprawnień, które będą honorowane na terenie całej Unii Europejskiej. Podczas ćwiczeń praktycznych, każdy kandydat na montera zapozna się z takimi zagadnieniami jak:

  • narzędzia i materiały do montażu różnych typów urządzeń klimatyzacji,
  • obsługa klucza dynamometrycznego,
  • wykonywanie próżni w instalacji,
  • odzysk czynnika.

Osoby, które będą posiadać takie umiejętności, mogą również pomyśleć o założeniu własnej działalności.

 

Uprawnienia SEP dla elektryka

Grupa Silesia oferuje również inne szkolenia. W tym chociażby te, które pomogą zdobyć uprawnienia sep G1, G2, G3. Osoby, które posiadają takie świadectwo kwalifikacji mogą pracować przy obsłudze sieci elektrycznych, przy wykonywaniu remontów, konserwacji oraz montażu urządzeń, instalacji i sieci o napięciu do 1 kV lub powyżej. Warto nadmienić, że uprawnienia G3 odnoszą się do instalacji gazowych oraz prac, które można przy nich wykonywać. W obecnych czasach, zdecydowana większość elektryków dba o poszerzenie swoich umiejętności, chcąc zaoferować także dodatkowe usługi. Warto więc zdecydować się na tego rodzaju uprawnienia gazowe z grupy G3.