Ciekawe

Jesienne nastrojenie na radość

Kiedy nadchodzi ponura jesień, nastaje także często wewnętrzne zachmurzenie i pogorszenie nastroju. Co z tym zrobić? Czy jedyne, co nam pozostaje, to wpadać w smutek i w nim utonąć? Oczywiście, że nie! Trzeba wziąć się w garść i odnaleźć w sobie oraz w świecie pokłady pozytywnej energii. Najlepiej zacząć od zaraz. Od tej przestrzeni, w której jesteśmy na co dzień.

Codzienna dawka radości

Nie tylko wiosną i latem warto cieszyć się przebywaniem na zewnątrz. Także jesienią można korzystać z uroków ogrodu, przepełnionego kolorami dojrzałych owoców i opadających liści. Pomarańczowe, żółte, czerwone kompozycje natury przypominają dzieła postimpresjonistów. Można je podziwiać, siedząc wygodnie na technorattanowej sofie, na werandzie czy na tarasie.
Nadal możemy przyjemnie spędzać czas pod parasolami ogrodowymi czy pod baldachimami. Wystarczy tylko ustawić tam palenisko gazowe, które dostarczy nam przyjemnego ciepła i zapewni uroczy nastrój. Te wszystkie niezbędniki, które urozmaicą ogrodową egzystencję, znajdziemy w tym miejscu: gardenspace.pl.

Hygge jesienią

Duńskie pojęcie hygge robi ostatnio ogromną furorę. Oznacza ono umiejętność bycia szczęśliwym tu i teraz. W tej oto rzeczywistości, którą odkrywamy na wiele sposobów. Uczymy się szczęścia na nowo, doceniając wszystko to, co pojawia się w naszej codzienności.
Delektując się smakiem dojrzałych jabłek czy gruszek, zerwanych prosto z drzewa. Albo robiąc z nich przepyszne przetwory, które później można podawać podczas przyjęć na werandzie. Jeśli zdecydujemy się na przykład na szklaną zabudowę, wówczas takie pozytywnie nastrajające spotkania mogą odbywać się przez cały rok.
Tę filozofię hygge warto spełniać także w jesiennym ogrodzie. Musimy w końcu zrozumieć, że nasze samopoczucie zależy w dużej mierze od nas samych i od tego, w jaki sposób nastroimy się do życia.