Dom i Wnętrze

Jakie rozwiązania wybrać na tarasie?

Piękny i zadbany taras stanie się naszym ulubionym miejscem wypoczynkowym – wystarczy kilka prostych kroków. Korzystając z gotowych inspiracji dostępnych na stronach cenionych producentów mebli stworzymy miejsce, z którego z chęcią korzystać będą wszyscy nasi bliscy. Taras może być jednocześnie przestrzenią do zabawy, miejscem podawania posiłków, terenem w którym spotykamy się w gronie znajomych – możliwości jest naprawdę wiele!

Wygodne meble dopasowane do naszych potrzeb

Punktem centralnym na tarasie zawsze są meble – wybierzmy komplet, który będzie nie tylko piękny, ale również trwały i odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Wśród różnorodnych propozycji znanych producentów warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe oraz modułowe. Doskonale sprawdzą się zarówno na dużych, jak i małych tarasach.

Zadaszenie tarasu w formie tarasoli

Tarasola to idealne rozwiązanie, kiedy chcemy zadaszyć cały taras, a nie tylko jego część. W przeciwieństwie do parasoli ogrodowych tarasola to stała konstrukcja, którą ustawia się przy ścianie domu. Jest ona oparta na aluminiowych, malowanych proszkowo elementach. Taki materiał zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Nowoczesne konstrukcje posiadają również ukryty system odprowadzania wody. Kolor konstrukcji może być wybrany z palety ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Modele tarasoli znajdziemy na stronie tarasola.pl.

W zależności od modelu tarasola może mieć dach wykonany z tkaniny poliestrowej lub też z aluminiowych, ruchomych lameli. Oba rodzaje dachów są całkowicie wodoodporne w pozycji zamkniętej, zabezpieczone przed nagrzewaniem się, płowieniem, działaniem promieniowania UV. Nowoczesne dachy mogą być rozwijane lub zwiane manualnie lub automatycznie.