Dom i Wnętrze

Jakie meble pokojowe wybrać?

Urządzanie pokoju dziennego to prawdziwe wyzwanie. Podobnie rzecz się ma w przypadku meblowania sypialni czy jadalni. Przecież o każde miejsce warto zadbać w sposób elementarny (i poniekąd emocjonalny), żeby sprzyjało szczęśliwemu życiu. Wybór mebli ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia. To, na jaki styl się zdecydujemy, wpłynie w określony sposób na jakość naszego bycia w danym wnętrzu.

Meble dla romantyków

Jasny i naturalny styl prowansalski to zdecydowanie meble do pokoju dla romantyków, którzy lubią harmonię i dyskretną elegancję. Białe meblościanki, drewniane stoły i subtelne stoliki rtv, a do tego meble tapicerowane w stonowanych kolorach. Aranżacja prowansalska to propozycja dla osób ceniących urodę natury, dekoracyjność drewna i roślin. Te ostatnie mogą pojawiać się w doniczkach czy koszykach umieszczonych na parapetach lub regałach. Ale też roślinne dekoracje, z lawendą na czele, pięknie zaprezentują siew formie cytatu czy przywołania. Na przykład jako wielkoformatowe zdjęcie pola lawendowego. Taka ozdoba ładnie podkreśli urodę białej stylizacji.

Meble dla minimalistów

Osoby, które cenią sobie skromność w nowoczesnym wydaniu, postawią na aranżację postindustrialną, która często zbliża się do stylizacji o laboratoryjnym wręcz charakterze. Tak na przykład wyglądają nowoczesne kuchnie, w których rezygnuje się z wszelkiej ozdobności na rzecz maksymalnej prostoty i jednolitości kolorystycznej. Sprzęty kuchenne są pochowane w meblach wyglądających ja wyposażenie laboratorium. Wygląda to tak, jakby się wcale w tej kuchni nie gotowało.
Taka propozycja skierowana jest do osób, które cenią sobie totalny minimalizm, oszczędność środków formalnych. W podobnym stylu można też urządzić salon, decydując się na przykład na regały nawiązujące do aluminiowych mebli warsztatowych.