Ciekawe

Jak wybrać świąteczne prezenty dla rodziny?

W polskiej tradycji od bardzo dawna przyjęte jest obdarowywanie się prezentami z okazji świąt Bożego Narodzenia. Na wyjątkowe prezenty pod choinką czekają nie tylko małe dzieci, ale także pozostali członkowie rodziny, z którymi widzimy się przy tej okazji. Przeciętnie w rodzinie do obdarowania jest od kilku do kilkunastu osób, trzeba, więc odpowiednio wcześnie zastanowić się nad podarunkami.

Co jest najważniejsze przy zakupie prezentów?

Przy zakupie prezentów dla rodziny najważniejszy jest dobry pomysł i znajomość potrzeb obdarowanego. Prezenty należy kupować z rozwagą i namysłem, bo nie chodzi tutaj o podarowanie czegokolwiek, ale o sprawienie prawdziwej radości. Aby więc móc osiągnąć taki cel trzeba odpowiednio wcześnie zacząć przygotowania do zakupów. Dużym błędem jest zostawianie tego na ostatnią chwilę, gdy mamy mało czasu a asortyment w sklepach stacjonarnych jest już bardzo ograniczony. Nawet, jeśli planujemy robić zakupy internetowe to powinniśmy również zacząć je z dużym wyprzedzeniem, bo w okresie przedświątecznym przesyłki dostarczane są dużo wolniej.
Zdecydowanie najłatwiej będzie nam wybrać prezenty dla osób najbliższych, które dobrze znamy. Gdy mamy z kimś częsty kontakt to wiemy, czym pasjonuje się dana osoba, co posiada a co dopiero planuje nabyć. Jeśli więc trudno jest nam w ogóle zabrać się za wybieranie prezentów to zacznijmy od tych najłatwiejszych, czyli dla partnera i rodziców. Stosunkowo łatwo jest z reguły kupić prezenty także dla własnych, małych dzieci, bo one dość otwarcie artykułują swoje potrzeby.

Gdzie szukać inspiracji prezentowych?

Przy zakupie prezentów warto stworzyć listę, wpisać na nią osoby, które mają być obdarowane i zapisać wybrane już pomysły na prezent. Zawsze jednak zostaną nam osoby, szczególnie te z dalszego otoczenia, którym trudno będzie nam wymyślić prezent. W takiej sytuacji warto sięgać po inspiracje, choćby te dostępne w Internecie pod postacią wyszukiwarek prezentów. Są to bardzo przydatne narzędzia, które pozwalają szukać przedmiotów pod kątem okazji, płci, wieku, zakresu cenowego. W okresie przedświątecznym wiele inspiracji znajdziemy także w czasopismach i programach telewizyjnych. Ponadto na rynku pojawią się wtedy gotowe zestawy prezentowe jak chociażby kosmetyki czy przedmioty dekoracyjne do domu.

Co kupić poszczególnym członkom rodziny?

Okazuje się, że najłatwiej jest wybrać prezenty dla dzieci, które uwielbiają wszelkie zabawki. Uniwersalne prezenty dla pań to biżuteria, zegarki i kosmetyki. Panowie zdecydowanie wolną różnego typu gadżety jak chociażby zestawy do wina czy eleganckie wieczne pióra. Zarówno panie jak i panowie ucieszą się z prezentów związanych z hobby takich jak książki czy płyty z muzyką. Gdy potrzebujemy obdarować seniora możemy kupić ciśnieniomierz elektroniczny albo portfel. U wszystkich grup wiekowych doskonale sprawdzą się też prezenty personalizowane.

Jak powinien wyglądać prezent świąteczny?

Każdy świąteczny prezent powinien być ładnie zapakowany i nie należy szczędzić na to środków. Typowe świąteczne motywy na papierach ozdobnych to śnieżynki, renifery i gwiazdy. Prezent można włożyć do gotowej torebki czy pudełka albo samemu zapakować go ozdobnym papierem w regularny kształt i dołączyć kokardkę.