Jak wybrać biuro księgowe?

Jak wybrać biuro księgowe?

21 maja 2021 Wyłącz przez BorysSawicki

Prawidłowa obsługa rachunkowo-podatkowa to podstawa funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Niektóre firmy decydują się na zatrudnienie księgowego na pełen etat, a inne wolą skorzystać z usług biura. Jest to rozwiązanie interesujące, ponieważ pozwala zoptymalizować koszty prowadzonej działalności i skorzystać z usług w takim zakresie, jaki jest niezbędny do codziennego realizowania celów biznesowych. Jak wybrać biuro księgowe, które spełni Twoje oczekiwania?

Po pierwsze – kwalifikacje

Najważniejszą kwestią w zakresie wyboru biura księgowego jest to, jakie posiada ono kwalifikacje i doświadczenie. Aby to zweryfikować, warto sprawdzić, czy może się pochwalić specjalnym certyfikatem Ministerstwa Finansów – choć nie jest to obowiązkowy dokument do prowadzenia takiej działalności, jego posiadanie bardzo dobrze świadczy o danej firmie.

Możemy również dowiedzieć się, jak długo firma działa na rynku, kogo obsługiwała i jakich pracowników zatrudnia – wtedy zyskasz większą pewność co do tego, że Twoimi podatkami i rachunkami zajmować się będą doświadczeni specjaliści.

Po drugie – ochrona danych osobowych

Druga kwestia jest absolutnie fundamentalna – od jakiegoś czasu polskie firmy muszą spełniać wymogi RODO dotyczące ochrony danych osobowych. Biuro księgowe, z którego usług skorzystasz, powinno wdrożyć wszelkie procedury z tym związane, aby Twoje dane były bezpieczne i by nie trafiły w ręce niepowołanych osób.

Po trzecie – ubezpieczenie

Każde biuro księgowe powinno zapewniać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ale tylko te najlepsze oferują dodatkowo ubezpieczenie indywidualne. Takie, dzięki któremu pokryte zostaną straty wynikające z ewentualnych błędów pracowników.

Po czwarte – zakres świadczonych usług

To również bardzo istotna kwestia – zakres świadczonych usług powinien odpowiadać Twoim potrzebom. Najlepiej jest znaleźć takie biuro księgowe, które zajmuje się zarówno rachunkowością, jak też obsługą kadrowo-płacową, podatkową itd. Im szerszy jest zakres usług danej firmy, tym większa będzie elastyczność oferty i w przyszłości nie będziesz mieć problemów ze skorzystaniem z dodatkowej pomocy, np. w przypadku rozwoju Twojego przedsiębiorstwa.

Po piąte – opinie klientów

Jak zweryfikować jakość usług świadczonych przez biuro księgowe? Jednym z najlepszych sposobów jest sprawdzenie jego pozycji na rynku, a mówiąc dokładniej – opinii klientów, którzy mieli już okazję z nim współpracować. Wszelkiego rodzaju oceny i recenzje znajdziesz w różnych miejscach w Internecie – np. na Fixly – https://fixly.pl/kategoria/biuro-rachunkowe. Dzięki temu będziesz mógł wybrać taką firmę, która świadczy wysoką jakość usług, zapewnia indywidualne podejście do każdego klienta oraz bezproblemową współpracę.

Pamiętaj – im więcej czasu poświecisz na poszukiwanie biura księgowego i im więcej ofert porównasz, tym większe będzie prawdopodobieństwo tego, że znajdziesz specjalistów, którzy pomogą w rozwoju Twojej firmy.