Dom i Wnętrze

Dodatkowe siedziska – jak znaleźć miejsce dla niespodziewanych gości?

Dla wielu osób przyjmowanie gości to prawdziwa przyjemność: wspólne biesiadowanie przy stole, rozmowy do późnego wieczoru, wspólne spożywanie posiłków. Jeśli należymy do grona osób cieniących towarzystwo bliskich i znajomych warto zastanowić się, jak uzupełnić mieszkanie o funkcjonalne siedziska i krzesła, aby pomogły one usadowić niespodziewanych gości, a jednocześnie nie zabierały nam zbyt wiele miejsca.

Krzesełka składane

Najpopularniejszym patentem są b ez wątpienia składane krzesła wykonane z elementów drewnianych. Krzesła te po złożeniu nie mają więcej niż kilkanaście centymetrów szerokości, przez co możliwe jest schowanie ich za drzwi, we wnękę pomiędzy meblami – możliwości jest dużo. Krzesełka takie są niezwykle trwałe i dostępne w różnorodnych kolorach – z pewnością znalezienie odpowiedniego modelu nie zajmie nam wiele czasu.
Drugim ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się pufy otwierane. Są one tworzone z trwałych materiałów, a same tapicerki są odporne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Konstrukcje puste w środku pozwalają na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni na przechowywanie przedmiotów takich jak kable, ładowarki. Pufki doskonale sprawdzają się także jako podnóżki po ciężkim dniu w pracy.