Motoryzacja

Dobieranie kół podporowych do przyczepy

Trudno sobie wyobrazić ładowanie przyczepy bez użycia kół podporowych. Jakie są jednak ich rodzaje? Jak dobrać odpowiednie koła podporowe i w czym jeszcze one pomagają? Jakie znaczenie dla wyboru kół podporowych ma udźwig przyczepy i jej rodzaj?

Ciężar i udźwig przyczepy a poziom skomplikowania kół podporowych

Jak się okazuje, im większa jest waga danej przyczepy, a co za tym idzie większy jest również jej udźwig, tym bardziej skomplikowane koła trzeba zakupić. Rzecz w tym, że im większy ciężar muszą utrzymać dane koła, tym więcej dodatkowych ulepszeń potrzebują. Skomplikowana konstrukcja gwarantuje większy udźwig i lepszą wytrzymałość.
Nie bez znaczenia jest również wpływ typu przyczepy na rodzaj mocowania kół podporowych. Rzecz w tym, że jeśli mowa o mało skomplikowanych kołach mocowanych do niewielkich rozmiarów przyczep wykorzystuje się najczęściej najprostsze mocowania ze śrubą zaciskową. Jeśli zaś chodzi o większe przyczepy, niezbędne wydaje się przyspawanie kół podporowych do grubej rury.

Nowoczesne koła podporowe

Generalnie, główną funkcją kół podporowych które kupisz na stronie https://unitrailer.pl/pol_m_Kola-podporowe-i-podpory-153.html jest odpowiednia stabilizacja przyczepy. Jest ona niezbędna zwłaszcza wtedy, gdy ładuje się na przyczepę jakiś wyjątkowo ciężki towar. Okazuje się jednak, że niektóre koła mają również zupełnie inne funkcje dodatkowe.
Przykładem mogą być koła, które zostały wyposażone w napęd. Oczywiście, również pełnią one funkcję stabilizatora przyczepy, niemniej jednak można za ich pomocą również przesuwać przyczepę. Najczęściej chodzi o jej obrócenie, jednak w grę wchodzi również całkowita zmiana jej położenia. Ważne jest, iż możliwe staje się to bez skorzystania z jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego.
Na pewno istotnym usprawnieniem wielu kół podporowych jest również wmontowana w nie waga. Przydaje się to niezmiernie podczas ładunku ciężkiego towaru, którego waga oscyluje w granicach dopuszczalnego udźwigu danej przyczepy. Udogodnienie tego typu pozwala uniknąć sytuacji, w której dochodzi do przeładowania przyczepy.

Co zrobić, by nie przeładować przyczepy?

Jak już wspomniano, posiadanie kół podporowych z miernikiem wagi może całkowicie rozwiązać problem przeładowywania przyczepy. Jednakże, nie każdy posiada takie koła. Jak sobie bez nich poradzić?
Przede wszystkim, należy nie powinno się przeszacowywać udźwigu przyczepy. Dzięki temu, raczej nie doprowadzi się do jej przeładowania. Ponadto, jeśli tylko istnieje taka możliwość, warto zawsze jak najdokładniej zważyć dany ładunek zanim rozpocznie się jego pakowanie na przyczepę.

https://inveno.com.pl/idealny-sklep-internetowy-czyli-jaki/ http://mna-sf.org/zadbaj-o-jakosc-i-komfort-posilkow-spozywanych-codziennie/ http://hamam-project.org/nowoczesne-lezaki-na-taras/