Dom i Wnętrze

Dekorujemy ściany

Dekoracje ścienne są doceniane ze względu na dużą swobodę w aranżacji wnętrza, różnorodność produktu i relatywnie niską cenę. Dzięki nim można zmienić wystrój bardzo szybko, nie tracąc powierzchni, ani przestrzeni w pomieszczeniu. Najciekawsze są dekoracje pochodzące z wydruku, wykonywane na zamówienie. Są to duże formy, takie jak fototapety, które dają spektakularne efekty oraz mniejsze obrazy oraz naklejki na ścianę.
Obrazy drukowane są na powlekanym płótnie, a podstawą do wydruku może być każde zdjęcie lub inny plik graficzny, oczywiście w nienagannej jakości. Można również drukować własne zdjęcia, co jest zdecydowanie tańsze i ciekawsze, zachęca nas do fotografowania. Wiele osób drukuje jako obrazy zdjęcia z wakacji, zdjęcia rodzinne lub własne próby artystyczne. Umiejętnie dobrana fotografia na obraz będzie wspaniałą dekoracją, która będziemy mogli się chwalić. W pomieszczeniach służbowych na przykład w biurze lub w gabinecie lekarskim obrazy będą dekoracją bardzo dyskretną, natomiast w kawiarni lub pubie można puścić wodze fantazji. Podobnie w salonie, w którym treść obrazu to będzie kompromis, natomiast w sypialni można zaszaleć.
Naklejki na ścianę to domena kuchni. Nie klei się ich na ściany tylko na szyby lub inne gładkie, płaskie płyty. Doskonale sprawdzają się na meblach, zwłaszcza na szafkach kuchennych oraz na lodówkach. Umiejętnie dobrany motyw sprawi, że nie będziemy chcieli kupować nowych szafek. Oklejać możemy również inne meble, ale to raczej tylko w pokoju dziecięcym, w którym bajkowe motywy naklejek są mile widziane. W „dorosłych” pokojach raczej się nie stosuje takich dekoracji.