Ciekawe

Zastanawiasz się nad zmianą sprzedawcy energii? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze i podpisywaniu umowy.

Zastanawiasz się nad zmianą sprzedawcy energii? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze i podpisywaniu umowy.

Wybierając sprzedawcę warto zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób dana oferta jest spójna ze sposobem funkcjonowania Twojej firmy, oraz jak zmienia się jej zapotrzebowanie na energię w ciągu doby.  Zmiana sprzedawcy energii jest korzystna gdy się ją przemyśli pod względem zysków długofalowych.

W tych godzinach, kiedy Twoi pracownicy intensywnie korzystają z różnych sprzętów , weź pod uwagę to, że stawki powinny być niższe, niż w godzinach, gdy firma pustoszeje. Jednak nie tylko cena się liczy. Dodatkowo warto jest zwrócić uwagę na:

1. Wysokość opłaty handlowej, kwoty te potrafią się wahać w granicach 1,99 zł do 19,90 zł/ za miesiąc.
2. Koszty i warunki, związane z wypowiedzeniem umowy u obecnego sprzedawcy. Należy sprawdzić, na jaki okres została zawarta i jakie koszty ponosisz, w razie ewentualnego wcześniejszego rozwiązania umowy.
3. Okres, na jaki zawierasz nową umowę. Od dawna mówi się, że ceny za energię będą szły w górę. Czy i kiedy to nastąpi , nie wiadomo. W takim przypadku, gdy posiadasz umowę z gwarancją stałej ceny prądu, sytuacja będzie dla Ciebie korzystna, ale co w sytuacji, gdy za rok czy dwa inne oferty będą korzystniejsze?

Jeśli cokolwiek wydaje Ci się niepokojące, natychmiast wyjaśnij sprawę z przedstawicielem usługodawcy, oczywiście jeszcze przed składaniem jakichkolwiek podpisów. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak udanie się do punktu sprzedaży.