Dom i Wnętrze

Zadaszenie przydomowej strefy relaksu

Świeże powietrze, promienie słońca, przyjemna temperatura – to idealne warunki do tego, aby wypoczywać na tarasie czy we własnym ogrodzie. Decydując się na stworzenie nawet niewielkiej strefy relaksu blisko domu zapewniamy sobie i naszym bliskim miejsce, z którego chętnie korzystać będziemy latem. Jakie elementy wybrać, aby cieszyć się komfortem i wygodą?

Nowoczesne metody na zadaszenie ogrodu i tarasu

Poza pięknymi meblami i stolikiem kawowym nasza strefa relaksu powinna być zabezpieczona przed silnym promieniowaniem słonecznym. Aby zapewnić sobie komfortowy cień w czasie największych upałów warto pomyśleć o odpowiednim zadaszeniu. Pergola ogrodowa  to rozwiązanie coraz chętniej stosowane, szczególnie kiedy istotna jest estetyka i duża funkcjonalność. Nowoczesne pergole odznaczają się nie tylko pięknym wyglądem, ale również ciekawą konstrukcją. Jak są wznoszone?

Profile aluminiowe i wodoodporne tkaniny techniczne

Konstrukcja pergoli ogrodowej wznoszona jest na antykorozyjnych profilach aluminiowych – projektanci zadbali o to, aby przy jak najmniejszej ilości podpór móc zadaszyć jak największy obszar. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody, dzięki czemu nie musimy martwić się niespodziewanym deszczem. Kolor profili wybiera klient z palety ponad 200 klasycznych kolorów lub też z wachlarza barw drewnopodobnych. Konstrukcja jest w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h.

Dachy pergoli tworzone są z aluminiowych lameli lub też trwałych tkanin technicznych. Bez względu na tworzywo dachy są całkowicie wodoodporne, zabezpieczone przed promieniowaniem UV i wnikaniem kurzu. Dach pergoli nie nagrzewa się, przez co  w jej cieniu panuje przyjemny chłód.

Pergole mogą być uzupełniane o dedykowane elementy, takie jak zintegrowane oświetlenie LED czy też panele boczne, chroniące przed silnymi podmuchami wiatru.