Dom i Wnętrze

Zadaszenia tarasu – jak odkryć ogród na nowo

Jak odkryć ogród na nowo, żeby cieszyć się jego urokami bardziej niż kiedykolwiek? Zadaszenia tarasu to jeden z pomysłowych i jakże wygodnych sposobów na udoskonalenie ogrodowej przestrzeni i ogrodowego bycia. Kiedy nowoczesny design i technologia spotykają się z miłością do natury i z bliskością przyrodniczego świata, powstają rzeczy najlepsze. Tak też się stanie na tarasie, na którym zamontujemy solidne zadaszenie, żeby odkryć nasze najbliższe otoczenie na nowo.

Zadaszenia tarasu – dlaczego warto mieć je u siebie

Po pierwsze zadaszenia tarasu chronią nas przed słońcem, deszczem, wiatrem. Umożliwiają więc przebywanie na zewnątrz nawet wówczas, gdy pogoda nie dopisuje. To proste rozwiązanie powoduje, że bardziej otwieramy się na świat. Naprawdę warto to zrobić, zwłaszcza gdy ten świat to piękny o każdej porze roku ogród, malownicza plaża, brzeg jeziora czy rozpościerające się aż po horyzont góry. Wtedy przebywanie na zewnątrz jest wyjątkową atrakcją, której poddamy się na zadaszonym tarasie każdego dnia.
Poza tym nowoczesne zadaszenia tarasu to interesująca stylistyka, która w dużej mierze wynika z zastosowania aluminiowych konstrukcji. Prezentują się one bardzo stylowo, wręcz awangardowo. Pasują do budynków i tarasów pomyślanych nowocześnie, ale nie tylko tam się sprawdzą. Minimalistyczne zadaszenia czy zabudowy szklane wspaniale połączą się z klasyczną architekturą oraz ogrodem w swobodnym tonie, nieco dzikim i nieokiełznanym.

Zadaszenia tarasu i warunki atmosferyczne

Podstawową rolą zadaszeń tarasowych jest ochrona przed słońcem. Dobre zadaszenie tarasowe pozostaje w pełni funkcjonalne w zakresie temperatur od -20°C do 70°C. Sprawdza się nawet przy sile wiania ponad 100 km/h. Jest wodoszczelne i w stu procentach zacieniające.