Dom i Wnętrze

Zabudowa tarasu – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Stworzenie funkcjonalnego tarasu może zając nam nieco czasu – konieczne jest wybranie odpowiedniego podłoża, mebli tarasowych oraz zadaszenia czy parasola tarasowego. Czas spędzony na wybieraniu kolejnych elementów nie będzie stracony – taki taras pozwoli nam się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Szczególną uwagę warto poświęcić na zadaszenie. Dlaczego jest ono tak ważne?

Zadaszenie chroniące przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym

Wybór zadaszenia może okazać się kluczowy dla naszego zdrowia – klasyczne parasole pozwolą na zacienienie tylko niewielkiej przestrzeni tarasu. W przypadku pergoli tarasowej możliwe będzie zacienienie właściwie całego obszaru użytkowanego. Zadaszenie tarasu zdjęcia znajdziemy u topowych producentów – zaproponują nam oni pergole tworzone z nowoczesnych tworzyw, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.
Zabudowa tarasu nie wymaga wiele pracy – decydując się na pergolę tarasową mamy pewność, że nie będą konieczne zgody na zabudowę terenu. Pergole tworzone są z ekstrudowanych profili aluminiowych, zabezpieczonych przed działaniem wilgoci czy wnikaniem rdzy. Szkielet jest proporcjonalny, przez co wpływa pozytywnie na estetykę całego tarasu. Baldachimy pergoli tarasowych tworzone są z tkanin technicznych, zabezpieczonych przed wilgocią. Rozsuwanie i zsuwanie pergoli nie będzie problemem – w zależności od modelu pergoli system jest automatyczny lub ręczny. Sami zadecydujemy, jak duża powierzchnia tarasu na być osłonięta.

Pergole również w niższych cenach

Okres końca lata to świetny czas na to, aby zakupić pergolę tarasową. Producenci czyszczą magazyny, więc możemy spodziewać się znacznie niższych cen. Szukając idealnej pergoli do naszego tarasu zwracajmy uwagę na rozmiary oraz parametry.