Ciekawe

Zabawki wspierające rozwój dziecka

Zabawki wspierające rozwój dziecka

Coraz częściej podnoszona jest kwestia wyboru zabawek, które nie tylko sprawią dziecku radość, ale i takich, które wspomagają jego rozwój. Producenci prześcigają się w pomysłach na oryginalne zabawki edukacyjne. Zanim jednak sięgniemy po zagraniczne produkty warto przyjrzeć się temu, co oferuje rodzimy rynek. A wybór jest naprawdę szeroki!

Olbrzymim zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się zabawki drewniane. W Polsce kilku producentów zajmuje się ich tworzeniem, zgodnie ze starymi tradycjami ciesielskimi. Zabawki tworzone są z najlepszego drewna, pozbawionego sęków oraz skaz. Proces tworzenia zabawek trwa kilka tygodni, a w jego skład wchodzi wybór drewna, heblowanie, rzeźbienie, malowanie, lakierowanie, zabezpieczanie przed wnikaniem brudu. Drewniane zabawki są odporne na zarysowania, ścieranie farby. Ekologiczna forma sprawia, że dziecko jest bezpieczne podczas zabawy, a sama zabawka może służyć przez wiele lat.

Edukacyjna funkcja zabawek

Producenci oferują również zabawki edukacyjne – ich zadaniem jest wspieranie naturalnego rozwoju dziecka. Zabawki mogą służyć do stawiania pierwszych kroków, budowaniu zręczności rąk i palców, wiele z nich to także klocki czy układanki, które pozwolą na rozwijanie kreatywnego myślenia.

O drewnianych zabawkach czytaj więcej na maxizabawa.pl.