Dom i Wnętrze

Z jakiego materiału wanny prostokątne wybrać?

Zakup nowej wanny bardzo często związany jest z dość dużym wydatkiem, dlatego też warto postawić na produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów, który nawet po wielu latach użytkowania prezentować będzie się bardzo okazale. Godne uwagi są przede wszystkim wanny prostokątne, które można idealnie dopasować nie tylko do dużej, ale również stosunkowo niewielkiej łazienki.

Z jakiego materiału wybrać wannę?

W Polsce zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się akrylowe wanny prostokątne i to właśnie je można spotkać w dużych sklepach. Godne uwagi są także wanny ze stali albo żeliwa. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują swoim klientom również wanny drewniane.

Poszczególne rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu będzie można wybrać najlepszy model. Pamiętać należy zawsze o tym, że wanna jest inwestycją na lata, dlatego też nie warto na niej oszczędzać.

Boom na akrylowe wanny prostokątne

Jak wspomniano powyżej największym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się wanny akrylowe. Spowodowane jest to nie tylko eleganckim wyglądem, ale przede wszystkim bardzo przystępną ceną. Akryl jest bardzo ciepły w dotyku i co najważniejsze długo utrzymuje temperaturę wody. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które preferują wielogodzinne kąpiele.

Opisując największe zalety akrylowych wanien prostokątnych warto wspomnieć także i o tym, że są bardzo lekkie. Nie ma także żadnych większych problemów, aby utrzymać je w idealnej czystości. Jedyną wadą jest niska odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Godne uwagi są nowoczesne wanny prostokątne, które dodatkowo pokryte są specjalistyczną warstwą ochronną.

Tradycyjne wanny stalowe

Bardzo wielu producentów oferuje swoim klientom nie tylko wanny akrylowe i żeliwne, ale również stalowe, które wbrew pozorom mają bardzo szerokie grono zadowolonych użytkowników. Przy zakupie prostokątnej wanny stalowej warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na grubość stali.

W dzisiejszych czasach producenci oferują modele o ściankach 1,5 do 3,5mm. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić na wanny ze ściankami 3,5mm. Godna uwagi jest przede wszystkim stal emaliowana, która w swojej klasie nie ma sobie równych. Materiał ten jest bardzo trwały i niesłychanie odporny na wszelkie zarysowania i zadrapania. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale stal jest dobrym przewodnikiem ciepła, dlatego też stalowe wanny dość długo utrzymują ciepło. Jedyną wadą może okazać się duża waga.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne