Biznes

Wypoczynek pod palmami – co warto wiedzieć o egzotycznych wycieczkach

Egzotyczne wczasy stają się coraz bardziej dostępne dla Polaków – wszystko za sprawą rosnącej popularności egzotycznych kierunków, jak i spadających cen biletów. Biura podróży kuszą swoich klientów niskimi opłatami oraz rajskimi zdjęciami w folderach, gdzie możemy zobaczyć niebiańskie plaże oraz krystalicznie czystą wodę. Jakie kierunki są najczęściej wybierane?
Do najczęściej wybieranych wycieczek zagranicznych o charakterze egzotycznym zalicza się przede wszystkim Seszele, Dominikanę, Kubę, Meksyk i Mauritius. Kierunki te kuszą gwarancją wspaniałej pogody oraz niesamowitymi widokami. To jednak nie wszystko. Egzotyczne wakacje to również szansa na skorzystanie z wyjątkowej oferty kulinarnej i skosztowanie lokalnych przysmaków.
Co wchodzi w skład ceny biletu? Przede wszystkim są to przeloty do miejsca docelowego i z powrotem, jak również transfery, zakwaterowanie, opieka pilota czy rezydenta, ubezpieczenie turystyczne, wyżywienie w wybranej opcji. W ramach zakwaterowania w hotelu turyści mogą korzystać ze strefy basenowej, licznych restauracji, baru z lokalnymi alkoholami, sejfu, strefy WIFI. Zakupiony bilet nie obejmuje wycieczek fakultatywnych – są one dodatkowo płatne. W przypadku chęci skorzystania z konkretnego wyjazdu konieczne jest uiszczenie opłaty u rezydenta czy przedstawiciela biura podróży.
Jak aktywnie spędzać czas w egzotycznych zakątkach świata? Bliskość morza z pewnością pozwoli na aktywny wypoczynek na Kubie, Dominikanie. Korzystając z czystych wód Morza Karaibskiego możemy nurkować, pływać, żeglować, korzystać z katamaranów. Osoby ceniące błogie lenistwo na plaży również nie będą zawiedzione. Jako turyści możemy również wypożyczać samochody czy skutery i samodzielnie zwiedzać najbliższą okolicę.
Egzotyczne kierunki stały się też pomysłem na nagradzanie pracowników firm – wyjazdy firmowe na Dominikanę oferują topowe biura podróży.