Ciekawe

Wyjazd we dwoje – rajskie wyspy

Wspólne wakacje to świetny pomysł – urlop we dwoje to szansa na odpoczynek od codziennych problemów, pracy, kłopotów z przełożonym. Podczas takich wakacji mamy czas wyłącznie dla siebie, co wpływa niezwykle pozytywnie na naszą relację. Biura podróży oferują wiele możliwości wyjazdu we dwoje. Co wybrać?

Największą popularnością cieszą się wycieczki zagraniczne do ciepłych krajów. Biura podróży oferują ciekawe możliwości związane z pobytem w luksusowych hotelach oraz z wycieczkami fakultatywnymi. W podstawowej cenie wycieczki znajduje się zakwaterowanie, wybrana opcja żywieniowa, możliwość korzystania z hotelowego basenu, opieka rezydenta, ubezpieczenie. Biuro podróży może zaproponować dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie bagażu czy też lepszy pokój za dodatkową dopłatą.

Pary wybierające się na wspólny wyjazd mogą także zdecydować się na nieco tańsze wakacje w jednym z europejskich kurortów. Największym zainteresowaniem od lat cieszą się greckie i chorwackie wyspy, ale też wybrzeże włoskie, hiszpańskie oraz francuskie. Ciekawą opcją dla aktywnych są wycieczki objazdowe.

Ślub w tropikach

W związku ze zmianami polskiego prawa, dotyczącymi możliwości zawierania związków małżeńskich poza kościołem czy urzędem USC coraz więcej par decyduje się na kameralny ślub w tropikalnym otoczeniu. Ślub w ciepłych krajach to z pewnością niezapomniane przeżycie – warto jednak pamiętać o dopełnieniu wszystkich formalności! Państwo młodzi powinni mieć ze sobą dowody osobiste oraz zaświadczenie o chęci zawarcia związku małżeńskiego poza krajem. Najczęściej ślubu udziela przedstawiciel polskich placówek dyplomatycznych.

Zazwyczaj dla nowożeńców hotele posiadają drobne upominki w formie darmowej wizyty w SPA. Małżonkowie nie powinni zapomnieć także o możliwości robienia zdjęć podczas uroczystości ślubnej.