Ciekawe

Wyjazd do Francji – jak zorganizować wycieczkę?

Wyjazd do Francji

Francja jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów w Europie – nie brak tu pięknych gór, dostępu do krystalicznie czystego morza, ciekawych zabytków, wspaniałej kuchni. Pomimo że większość osób pragnie zwiedzić wyłącznie Paryż warto wiedzieć, że poza nim kraj ten ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jak zaplanować wymarzoną podróż do Francji? Oto kilka wskazówek.

Pierwszym krokiem jest zorganizowanie biletów lotniczych lub przejazdu busem czy autobusem. O ile bilety lotnicze mogą okazać się drogie, o tyle przewoźnicy lądowi oferują ciekawe i niskie ceny za swoje usługi. Podróż trwa dłużej, jednak koszty są znacznie niższe. Poza transferem koniecznie musimy pomyśleć o noclegach. Jeśli planujemy zwiedzanie ustalmy kilka punktów, najlepiej poza ścisłą granicą centrum miasta – dzięki temu znajdziemy nieco tańsze noclegi i zaoszczędzimy.

Planowanie trasy zwiedzania

Planując zwiedzanie kolejnych atrakcji na wybranym terenie Francji miejmy mapę przed oczami i starajmy się, aby zwiedzanie odbywało się płynnie, bez konieczności zawracania. Dzięki temu znacznie więcej czasu poświęcimy na dojazdy. Poruszać się po Francji możemy wypożyczonym samochodem, ale również rowerami, skuterami, pociągami, lokalnymi autokarami.
Szukasz ekonomicznego transportu do Francji? Sprawdź bus Francja.