Zdrowie i Uroda

Wycieczki skiturowe – trekking na nartach

Wycieczki skiturowe powoli wracają do łask. Coraz więcej osób zaczyna doceniać tę formę aktywności fizycznej zimą. Dlaczego? Trekking, który możemy uprawiać przez większą część roku stał się w ostatnich latach bardzo popularny. Niestety, zimą z racji ciężkich warunków musimy o nim zapomnieć. Wtedy jednak mamy możliwość skorzystania z wycieczek skiturowych, które na pewno ucieszą fana górskich wędrówek.

Wycieczki skiturowe.

Łatwiej porównać skiturostwo do trekkingu, niż do narciarstwa, chociaż jest to misz masz obu sportów. Skiturostwo to wędrowanie po górach z nartami. Istnieją kluby, które specjalizują się w organizowaniu tego typu wypraw i myśląc o takiej wycieczce warto skorzystać z ich oferty. Dobrze opracowane trasy, doświadczony przewodnik oraz większa grupa wycieczkowiczów są gwarancją nie tylko dobrze spędzonego czasu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, które w górach jest kluczowe.

Potrzebny sprzęt

Wycieczki skiturowe rządzą się swoimi prawami, więc konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt. Istnieją specjalne skiturowe narty, jednak dla początkujących wędrowców wystarcza zwyczajne narty. Nie ma potrzeby inwestować w sprzęt, który być może będzie jednokrotnego użytku. Poza tym buty i wiązania – tutaj warto zaopatrzyć się w specjalistyczne buty, które ułatwią nam chodzenie po górach, a szczególnie wchodzenie w górę. Ponadto, kilkudziesięciolitrowy plecak (warto sprawdzić wcześniej z organizatorem wycieczki) a w nim prowiant i ciepły napój.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/oferta.

Kilka rad dla początkujących

Wycieczki skiturowe nie są dla wszystkich, jednak warto samemu się o tym przekonać. Istnieją trasy dla początkujących piechurów, jak i tych bardziej zaawansowanych. Oczywiście, na początek lepiej wybrać pierwszą opcję, która pozwoli nam posmakować tej formy aktywności fizycznej, jednak nie będzie dla nas bardzo obciążająca. Przed podjęciem pierwszych kroków na szlaku, warto też skontaktować się z organizatorami, być może mają dla nas jakieś wskazówki. Pamiętajmy o tym, że wędrujemy zimą po górach, co samo w sobie może stanowić pewne niebezpieczeństwo, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby je zminimalizować. Wycieczki skiturowe mają być bezpieczną rozrywką, ale bardzo dużo zależy od uczestników – nie porywajmy się więc z motyką na słońce i nie wybierajmy na początek zbyt obciążających tras, gdyż przyniesie to więcej szkody, niż pożytku oraz może nas skutecznie zniechęcić do skiturostwa.