Ciekawe

Wybierz się do Sandomierza

W Sandomierzu jeśli ktoś przynajmniej raz nie był, trzeba to koniecznie nadrobić. Jest to miejsce, w którym historia przenika przez mury zabytków, a natura zachwyca tych, którzy szukają jej z dala od zgiełku miasta. Sandomierz jest bardzo otwarty na turystów z Polski i całego świata, dlatego infrastruktura turystyczna nikogo nie powinna rozczarować.

Małe miasto, dużo możliwości

Sandomierz nie jest dużym miastem. Raczej można go ocenić jako miasteczko. Jednak ma w sobie niezwykły urok, który przyciąga tak wielu turystów jak do dużych miast. Turyści, którzy lubią dużo chodzić i zachwycać się otaczającą przyrodą, mają do wyboru bardzo dużo ścieżek płaskich, ale również górskich. Fani jazdy na rowerze również mogą skorzystać ze ścieżek.

Nocleg Sandomierz oferuje wieloraki. Jest tu dużo hoteli, pensjonatów, zajazdów, kwater prywatnych – dla każdego, na każdą kieszeń. Z wielu miejsc noclegowych można dostać się łatwo na piechotę w miejsca docelowe, aby zwiedzić Sandomierz wzdłuż i wszerz. Miasto warto zobaczyć punkt po punkcie. Kilka dni wystarczy, ale tydzień czy nawet półtorej tygodnia to już idealny czas.

Od czego zacząć w Sandomierzu?

Oczywiście najpierw trzeba zaplanować, gdzie spać. Noclegi Sandomierz oferuje w bardzo wielu miejscach i na każdą kieszeń, a niektóre miejsca oferują również pyszne, domowe posiłki podawane na świeżo każdego dnia. Następnie warto zaplanować pierwszy dzień zwiedzania miasta.

Warto zacząć od tego, co nas najbardziej interesuje. Jeśli jesteśmy miłośnikami starych budowli, średniowiecznej architektury oraz pobudzających do myślenia Kościołami to warto zacząć od Starego Miasta, gdzie na pewno zachwyci nas Ratusz, Brama Opatowska, Bazylika. Nie należy również zapomnieć o Zamku Królewskim, w końcu nie bez powodu miasto jest nazywane Królewskim.

Bliskość natury

Nocleg Sandomierz proponuje bardzo blisko miejsc, gdzie natura zachwyca. Bardzo szybko można dotrze do najsłynniejszego wąwozu, który przyciąga wielu turystów z całego świata. Liczne ścieżki przyrodnicze i górskie to gratka dla wielbicieli wędrowania w spokoju i ciszy. Można pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć od zgiełku miasta.

Miasto położone jest nad Wisłą, więc bardzo ciekawym pomysłem na spędzenie czasu nad wodą. Noclegi Sandomierz również oferuje blisko Wisły, ponieważ jest to okolica bardzo atrakcyjna. Każdego dnia można pójść nad wodę i pospacerować wzdłuż Wisły i podziwiać piękne, zielone, naturalne krajobrazy Sandomierza. Na pewno każdy turysta wróci z pięknymi wspomnieniami do domu.