Ciekawe

Wybieramy funkcjonalne parasole ogrodowe

Czym należy się kierować, wybierając parasole ogrodowe? Na pewno ich estetyką a szczególnie kolorystyką, ale przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć aspekt praktyczny. To, z czego parasol zrobiono i w jakie rozwiązania został zaopatrzony. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii sprawia, że dzisiejsze parasole są funkcjonalne jak nigdy wcześniej. Nie może więc zabraknąć ich nie tylko w ogrodach prywatnych, ale też na restauracyjnych czy hotelowych tarasach, przygotowywanych z myślą o wygodzie gości.

Materiały stosowane do produkcji parasoli ogrodowych

Kupując parasole ogrodowe, głównie należy zwrócić uwagę na materiał, z którego je wykonano. Strzałem w dziesiątkę okaże się parasol, którego czaszę zrobiono z poliestru pokrytego poliuretanem, odpornym na kurz i wodę. Taki, którego konstrukcja oparta jest na stelażu wykonanym z odpornego na rdzę i warunki atmosferyczne aluminium. Jeśli zależy nam na dodatkowej ochronie naszego ulubionego sprzętu ogrodowego, to dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec na parasol. Wszystkie te rzeczy znajdziemy na stronie gardenspace.pl.

Pomysłowe rozwiązania w parasolach ogrodowych

Tym, co ewidentnie wpływa na funkcjonalność parasoli do ogrodu, jest możliwość zaawansowanej regulacji – możesz obracać parasol o 360 stopni i pochylać w dowolnym kierunku, bez konieczności przesuwania całej konstrukcji. Wygodne, prawda? Podobnie jak korzystanie z modeli z boczną nogą, która umożliwia dostosowanie parasola do warunków przestrzennych. Rozwiązaniem, które doceni wielu właściciel ogrodów, jest na pewno mobilna podstawa na kółkach ułatwiająca zdecydowanie przesuwanie parasola w wybrane miejsce. Na tym właśnie polega nowoczesny styl bycia – na dostosowaniu rzeczy do naszego stylu bycia, a nie odwrotnie.