Dom i Wnętrze

Wielki powrót stylu retro

Wielki powrót stylu retro

Przyglądając się pracom współczesnych designerów, możemy odnieść wrażenie, że historia zatacza koło. Jeszcze do niedawna we wszystkich aspektach życia dążyliśmy do maksymalnego uproszczenia formy, a dzisiaj coraz śmielej patrzymy wstecz i szukamy inspiracji w tym, co już było. Coraz odważniej sięgamy do przestarzałych form, które miały zostać  raz na zawsze pożegnane w minionych dekadach. Wnętrzarskie inspiracje prezentowane przez znanych projektantów nie pozostawiają wątpliwości – styl retro powraca w wielkim stylu!

Ale to już było…

Hitem w modnych salonach są meble inspirowane kultowymi modelami, które podbiły nasze serca w ubiegłym stuleciu. Znane wszystkim fotele Chierowskiego, nietuzinkowe projekty Le Corbusiera, meblościanki albo fotele z podnóżkiem Eames Lounge zyskują dzisiaj drugie życie! Meble tworzone na wzór zapomnianych pereł designu są dzisiaj łakomym kąskiem dla każdego trendsettera.

 Stylowa kuchnia w stylu retro

Naturalna struktura drewna, głęboko frezowane fronty, duże uchwyty z mosiądzu, cokoły i witryny, za którymi znajdują się ozdobne porcelanowe lub ceramiczne naczynia – oto elementy obowiązkowe w kuchni każdego miłośnika retro szyku. Kuchnia w stylu retro powinna być przytulna, ale nie nudna! Aranżacja nabierze charakteru, jeśli tradycyjny sprzęt AGD zastąpisz modelami stylizowanymi na wzór urządzeń z ubiegłego stulecia. Dobre marki oferują wysokiej klasy kuchenki, roboty kuchenne, lodówki i tostery o opływowych kształtach i w pastelowych barwach.

Gdzie szukać mebli?

Poszukując meblarskich perełek, warto odwiedzić komisy z używanymi meblami albo antykwariaty. W takich miejscach pełno jest pięknych dekoracji, foteli czy stolików, które wystarczy lekko odświeżyć, aby przywrócić im świetność. Ponadto, nie brakuje nowoczesnych sklepów, które posiadają w swojej ofercie meble w stylu vintage. Jednym z nich jest sklep www.gama-sklep.com.pl – źródło licznych inspiracji, które pomogą Ci stworzyć wnętrze przywołujące najpiękniejsze wspomnienia minionych lat.